Komentář k trhu 1.3.2021 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu přišla na trh korekce a SPY otestoval roční POC na hodnotě 379,39. Ten prozatím posloužil jako oblast podpory. V pátek se dokončila roční IB, můžeme si tak uvést důležité roční úrovně. 150 % IB směrem nahoru je na hodnotě 408,68 a bude tak tvořit roční rezistenci. 200 % IB směrem nahoru je na hodnotě 423,49 a bude tvořit další roční rezistenci. 150 % IB směrem dolů je na hodnotě 350,21 a 200 % IB na hodnotě 335,73 – budou zde tvořit důležité roční supporty. 200 % IB je navíc podpořen blízkým POC roku 2020. Jedná se tedy o velmi důležitý support. Aktuálně se cena nachází uvnitř oblasti hodnoty.

Roční MP: roční vývoj, roční S/R úrovně, stoupající kanál

Měsíční profil

Únorový profil zakončil jako „P“ profil. Profil i aktuální POC jsou nadále stoupající. V pátek cena uzavřela pod oblastí hodnoty měsíce února, když se odrazila od supportu v podobě POC měsíce ledna.  V obrázku jsou vyznačeny důležité S/R úrovně.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je vidět, že očekávaná vyšší volatilita skutečně dorazila, a to v podobě korekce níže. Je patrná vyšší objemová aktivita ve spodní polovině profilu. Je tedy možné, že další pokles bude následovat. Páteční cena uzavřela pod týdenním POC, čímž z něho udělala týdenní rezistenci. Ta se nachází na úrovni 382,59.

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na předchozí POC, týdenní rezistenci

Shrnutí

Dlouhodobý náhled dle ročního i měsíčního pohledu je i přes probíhající korekci nadále růstový. Z krátkodobého pohledu mohou poklesy ještě pokračovat, protože trh značí velkou ochotu obchodovat na nižších cenách.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.