Jediný obchod = 100% investice máme doma

Ročně „kolem milionu“ výnos. Kolegové a studenti to mají také tak. Co to chce? Investovat do sebe. Čas a znalosti.

Jak rychle se dá vše naučit? Rychleji, než jsme se naučili číst 🙂 Jak rychle se vrátí vložená investice? Během jediného obchodu …

Na konci prázdnin jsem psal o tom, že nadšení trhu ohledně prudkého růstu cen drahých kovů nesdílím, a naopak uvažuji o tom, že se na trhu postavím na druhou stranu a budu jeho prodejcem.

Přivedlo mě k tomu podrobné studium COT reportu, který ukazoval, že těžaři a zpracovatelé zlata zlato prodávají doslova jako smyslů zbavení. V takových situacích je pravděpodobné, že se růstový příběh komodity blíží ke svému konci.

Zároveň čisté pozice komoditních fondů se dostaly ke svým bývalým maximům a momentum, které v nich bylo více než silné, se počalo vytrácet. Optimismus se tedy i u této mimořádně důležité skupiny začal pozvolna vytrácet.

Proč sázíme na pokles

Otevření spekulace na pokles ceny zlata nahrával také hodnotový indikátor, který ukazoval na to, že je zlato opravdu drahé.

O tom, že by se mohlo jednat o pravou chvíli k otevření obchodu svědčila také cyklická analýza trhu se zlatem, kde velice dobře fungoval natural cyklus, který potvrzoval to, co mně říkal COT report.

Poté, co i technická analýza vydala svůj signál k otevření obchodu nezbývalo nic jiného, než zamýšlenou krátkou pozici na zlatě skutečně otevřít a poslat obchodníkům, kteří odebírají Komoditní a spreadové edukativní tipy mail s oznámením o otevření obchodu:

Vybíráme zisk

Po více jak dvou týdnech plných neočekávaných makro zpráv, došlo nakonec k průrazu silného technického supportu a cena zlata se konečně propadla citelně níže a dostala se do blízkosti původně zamýšleného profit targetu:

Po tomto poklesu jsem obchod ukončil a společně s ostatními obchodníky jsme vybrali zasloužený profit. Odměnou nám tak bylo 350 amerických dolarů (ti, kteří obchodovali velký kontrakt zlata si polepšili o přibližně 3.500 dolarů).

Máte to přímo před sebou

I obchodník s minikontraktem tedy získal +8.000 korun, tedy má cenu Complete kurzu „v kapse“.

Investice do sebe se splatila jediným obchodem 🙂 Jak probíhá kurz? Jak vypadají obchody? Pod pokličku se podíváme v online vysílání v neděli ve 20:00.

Na viděnou v neděli!

Vašek

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů