Jak získat pravidelný příjem vypisováním opcí? Rutinní strategie

Když jsem objevil „kouzlo volných peněz“ z vypisování opcí, byl to pro mne osobně obrovský zážitek. O co jde? Co je vypisování opcí? A jak si z vypisování opcí lze vytvořit pravidelný příjem?

Nejdříve chci upozornit, že popíšu svoji cestu. Nejsem žádný guru, nenosím kravatu, nejsem žádný investiční poradce ani broker 🙂 Vše, co budu ukazovat, je pro inspiraci – učím lidi používat vlastní hlavu.

Co nám dává smysl a jaké jsou výsledky

Začnu od těch výsledků: Tady jsou screeny za červen, které dávám na můj facebook, kde sdílím životní styl i postupy v mém vypisování opcí.

To jsou sceeny vypsaných opcí za 14 dnů, kdy jsem zájemce zdarma učil principy obchodování opcí. Během dvou týdnů jsem zároveň otevíral tyto ukázkové pozice a psal jsem výsledky.

Princip pravidelného příjmu

Výpis opce znamená, že prostě opci prodám. Někdo chce opci koupit, vidím cenu, a rozhodnu se zda takovou opci prodám.


„Ale já žádné opce nemám, tak jak bych je moh prodávat?“

To je správná otázka: My ty opce tzv. vypisujeme. Vlastně je vytvoříme. Chápu, že toto je složitější na pochopení, a proto jsem dělal v uplynulých 14 dnech kurz základů opcí – pokud jste nestihli, buďte v neděli 13.6. ve 20:00 na tomto vysílání – i pro vás bude cesta, jak se tomuto tajemství přiučit.

Princip je v tom, že vypisujeme každý týden nové a nové opce – a za to dostáváme peníze. Jak vidíte, v těchto ukázkových obchodech jsme získali +5.059 USD, což je v aktuálním kurzu cca 103.000 Kč za dva týdny.

Jde to i s malým účtem

Všechno je věc cviku, trpělivost a vytrvalosti. Lidé mívají představu, že vypisování opcí je složité. Není, je to prosté řemeslo, pravidelně se opakující rutina.
A povzbudivé je, že i s malým kapitálem a s malými zisky se člověk s trpělivostí a selským rozumem může pracovat k velmi příjemným výsledkům – pro ilustraci třeba tento jednoduchý výpočet pro POUHÝCH 50 dolarů týdně ….

Výpočet výnosu: Týdně 50 USD, při jednom až pěti kontraktech (ct)

Navíc na začátku nepotřebujete ŽÁDNÉ peníze – vše natrénujeme na demu. Dokud nebudete sbírat peníze „na demu“, nehrňte se do živých obchodů. Zbytečně dostanete „na budku“. Demo a trénink je základ. Sám jsem šel „na živý účet“ až když jsem uměl vše perfektně na demu.

Kde jsou volné peníze?

Laicky řečeno, příležitostí je každý týden mnoho. Musíme umět správné příležitosti najít – pomáhá nám třeba tzv. delta, volatilita, SR úrovně a fundamenty.

Existuje hodně strategií, které používáme v našem tradingu. Budeme si je ukazovat v neděli na online vysílání.

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Petr POLÁČEK napsal:

  Chápu vypisování opcí. Jen mám obavy, pokud vypíšu třeba 10 put na SPY a trh půjde proti mě a bude narůstat ztráta nebo dokonce hrozit přiřazení, Jak se zachovat? Vím, že lze tato rizika snížit spreadem nebo výpisem hodně vzdálené OTM put, ale ještě jsem neměl odvahu vypsat více než jeden kontrakt na SPY, protože v případě přiřazení bych vzhledem k velikosti mého účtu bych mohl nákupem pokrýt pouze právě jedno přiřazení. Jestli jsem se díval dobře, tak ty jsi Martine vypisoval 10 nahých putek na SPY? Není to přece jenom příliš riziko?

  • Martin Kopáček napsal:

   A máš Petře zkouknutý celý Complete kurz? Máš spočítaný moneymanagement? Umíš si nastavit rolování a víš, jak se vypisuje covered call?
   Pokud ne, pak si prostě počekej v kurzu 🙂
   Uvidíš, jak se obchoduje na malém účtu – a u mne vidíš i jak se obchoduje na velkém účtu (SPY naked put) a na malém účtu (MES trading).

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.