Jak obchodovat na burze?

Mnoho z vás si jistě klade otázku, jak začít s obchodováním na burze. Jaké jsou ty správné kroky a jak to zvládnout co nejsnadněji.

Sám jsem s obchodováním před mnoha lety začínal a kladl jsem si stejnou otázku. Postupem času jsem došel k tomu, že začít obchodovat a úspěšně obchodovat není složité, je pouze potřeba dodržet několik podstatných kroků. O tyto kroky bych se s vámi rád podělil.

Jakých kroků se držet, pokud si kladete otázku jak začít obchodovat na burze?

1) Nehledat složitosti

Obchodování na burzovních i mimoburzovních trzích není složité. Osobně jsem si prošel třemi různými trhy a vždy se mne vyplatilo držet se jednoduchých, ale logických a smysluplných zásad. Pomocí složitostí se mne nikdy nepovedlo dosáhnout závratných výsledků.

2) Znát svůj cíl

Pokud nasednu do auta, vím kam jedu. Pokud stavím dům, vím jaký. Pokud začínáte obchodovat, víte, čeho chcete dosáhnout?

Nováčkům obvykle kladu otázku, proč chtějí obchodovat na burze, jaký je jejich cíl. Odpověď dostávám obvykle jen jednu – vydělat peníze. Ale to nestačí, toto vašemu podvědomí neřekne, jaké kroky dělat. Znát své cíle je velmi důležité, protože to pomáhá s psychikou. Proto se v kurzech stanovení cílů a jejich splňování intenzivně věnuji.

3) Znát své možnosti

Objektivně posuďte své možnosti. Jaký máte čas? Jak umíte dodržovat to co máte? Kolik máte peněz? Na tom všem bude záležet při výběr metody obchodování. Pokud chcete poradit, jakou cestou se vydat, napište mne a pobavíme se o tom.

4) Chtít

Toto je nejtěžší bod. Vaše hlava vám říká, že chcete peníze na luxusní dovolené, luxusní auta a život bez starostí. Je nutné to ale opravdu chápat a chtít dát tomu čas. Spolu s tím souvisí i potřeba intenzivního studia. především začátky jsou časově náročné. Najdete mnoho lidí, co vám budou tvrdit, jak vás naučí obchodovat za jeden týden. Nevěřte jim. Obchodování není náročné, ale to neznamená, že se dá naučit rychle. Pokud vám přesně popíšu strategii i s přesným popisem jak ji obchodovat, tak budete za několik dní schopni ji obchodovat. A třeba na ní i vydělávat. Ale dovolí vám to vaše mysl? Bude vám neustále hlodat v hlavě že nemáte zkušenosti, co když bude něco jinak. samé co když. A to je ta část, která potřebuje čas. Naučit se reagovat na chování trhu, znát podstatu strategií, umět si je stavět a získat důvěru sám v sebe. A toto nejde udělat za pár hodin. Na druhou stranu o to lepší to bude až to dokážete :).

Závěr

Důležité jsou v podstatě jen dvě věci – naučit se reagovat na trh a mít důvěru sám v sebe. Pokud toto dokážete, jste na správné cestě. Může to trvat i pár let. Ale o to krásnější to bude. A po pravdě – pokud je vám např. 40 a zabere vám to tři roky, máte před sebou pořád desítky let, kdy můžete tyto zkušenosti využít. Stojí to za to? Podle mne rozhodně.

[reklama]

Profilový obrázek
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů