GIS: Jíst se musí

Jíst se musí. Ať je konjunktura, nebo deprese, potraviny jsou nutné pro přežití. Proto jsou oblíbenou „defenzivní částí“ portfolia akcie potravinářských firem.

Cereálie a globální hráči

General Mills (GIS) je dvojkou ve výrobě cereálií a čtvrtým největším producentem potravin na světě. Vyrábí jogurty, zmrzliny, těstoviny a další potraviny. Působí prakticky na všech obydlených kontinentech. Bez zajímavosti není, že provozuje 880 zmrzlinářských obchodů.

V cereáliích konkurují zdatně firmě Kellog (K). Ačkoliv je světově již trend cereálních snídaní na ústupu, přesto má tato oblast své skalní zastánce a firmám působícím v této branži přináší stálé zisky.

GIS je třetím největším producentem „bio-potravin“, takže zdravému životnímu stylu dává prostor a vidí v něm budoucnost.

Cena firmy

Akcie GIS prošly korekcí, a to mám osobně rád. Raději nakupuji po poklesu, kdy jsou lepší ceny, než draze na vrcholu cen.

Cenový vývoj i zmíněnou korekci vidíme zde (zdroj: stockcharts.com)

Peníze, buyback a dividenda

Firma má solidní finanční prostředky a realizuje program zpětného odkupu akcií. To bývá předzvěstí zvyšování dividend. Ostatně GIS není žádný nováček, založena byla v 19.století. A pořád jde kupředu.

Průměrná marže firmy je kolem 13%, což při buybacku dává možnost růstu ceny a především růstu vyplácených dividend.

Beta je 0,74, PE je nyní u hodnoty 14. Dividenda je přes 4%, což samozřejmě není kdovíjaké terno. Bereme ale firmu jako stabilní kvůli oblasti, ve které podniká: Jíst se prostě musí 🙂

Tomáš

PS:

Stáhněte si zdarma publikaci Ziskové akcie kolegy Honzy Dvořáka, kde se dozvíte víc.

EBOOK ZDARMAZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Moje kompletní know-how shrnul kolega Dvořák do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a začněte ihned pracovat na svém bohatství!
Tomáš Walter
Tomáš Walter
Tomáš Walter je vyhledávaný investiční poradce a specialista na akciové trhy. Získal titul inženýra v Česku, ale i titul Master of Science v USA, kde pracoval několik let jako vrcholový manažer. Po návratu do Česka působil jako manažer také v největších mediálních domech (CNCC, CME) a budoval svoje investiční portfolio. Poslední 3 roky už pouze investuje, podniká a věnuje se své rodině, sportu a dobrému pivu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů