Cukr: Máme v kapse 650$

Před týdnem jsem ukončil čtrnáctidenní kurz komoditního obchodování. V kurzu, který jsem poskytl zcela zdarma, se účastnilo přes tisíce lidí, kterým jsem v deseti lekcích poskytl svoje základní know-how o tom, jakým způsobem vyhledávám na komoditních trzích obchody s vysokou pravděpodobností úspěchu.

Cukr ukázal příležitost

A právě v tomto týdnu stejné know-how perfektně zafungovalo na trhu s cukrem. Cukr je v posledních dvou letech těžce zkoušenou komoditou nacházející se v silném sestupném trendu, jehož příčinou jsou skutečně vysoké zásoby. Před dvěma týdny se však na trhu s cukrem objevila přesně taková situace, o níž jsme v našem kurzu hovořili.

Pěstitelé a velcí kluci

Pěstitelé a zpracovatelé komodit začali cukr na trhu silně nakupovat. Svědčí o tom horní křivka pod cenovým grafem, která se po čase opět dostala do extrému. Spodní křivka ukazuje, jak obchoduje skupina „large traders“ tedy skupina komoditních a hedgových fondů.

Large traders už od října loňského roku svými navyšovanými prodeji živí sestupný trend. Teď se ovšem jejich čisté pozice dostaly až na absolutní historické limity. A to je právě situace, kterou na trzích rád vyhledávám. Dobrou zprávou je také to, že skupina drobných spekulantů na trhu s cukrem prodávala, co jí síly stačily. Takový pesimismus ze strany nesourodého a neinformovaného davu se při spekulaci na růst vždycky hodí.

Jdeme na věc!

Nahoru ukazovaly, jak je vidět z dalšího obrázku, v okamžiku otevření obchodu také oba moje předpovědní indikátory, podle nichž měl trh s cukrem najít své dno s koncem srpna. V takové situaci je již na místě hledat vstup do obchodu. Jedním z mých oblíbených vstupů je prolomení „klikaté čáry“ ukázané na následujícím grafu.

Po prolomení čáry v grafu jsem otevřel dlouhou pozici a následující vývoj na trhu mě zatím dává za pravdu. Otevřený profit je v tuto chvíli kolem 650 USD a můj ochranný stop-loss pokyn je již nad hranicí vstupu. To je je příjemných 13.000 korun.

Chcete tyto peníze? V neděli poslední příležitost

Je fajn, že hodně z vás se v tomto obchodu už svezlo s námi. Je fajn, že se učíte tyto příležitosti vyhledávat. Je fajn, že umíte z trhu ždímat penízky – a že se vám čas investovaný do vlastního vzdělání vyplácí.

V neděli 16.9.2018 si proto uděláme ještě jedno online vysílání – napadlo mne, že vám ještě ukážu přehled zajímavých obchodních příležitostí, které jsme využili s kolegy. A pro vás, kdo chcete umět tyto peníze vydělávat, bude zároveň na vysílání poslední letošní příležitost přidat se do naší profi skupiny.

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Jiří napsal:

  Dobrý den pane Pechu,
  v článku píšete,že jste otevřel dlouhou pozici,ale na přiloženém obrázku z realizace obchodu je napsáno sell.
  Patří ten obrázek k tomuto obchodu?
  Díky
  Jirka

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Zdravím Jirko,

   obrázek je v pořádku. Dole jsou připravené pokyny na prodej (stop-loss a profit target).

   Vašek

 2. Michal Terynger napsal:

  Dobrý den .Mam zajem o Vaš kurz ale penize budu mit až na konci mesice.Chci otevřit učet s 1000dolaru a začit .Mohu se prihlasit s 10denim spoždenim do kurzu?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů