Cukr: Jak vydělat 15.900Kč / 650$ jedním obchodem

V našem kurzu přibývají každý den nové lekce. Jdeme krok za krokem, každou lekci si můžete libovolně přehrát. Takto to vypadá v naší partě:

V každé lekci vše rozebíráme podrobně, krok za krokem. Postupně si ukazujeme, co a kde sledujeme, abychom za pár týdnů uměli najít fajn ochody. Vše rozebíráme prakticky, přímo v trhu, na grafech:

Závěrečná lekce o tzv. Net pozicích. Jeden ze základních stavebních kamenů našich postupů.

Cukr: perfektní obchod

Základem pro naše obchodování je COT. Proto jej rozebíráme podrobně. Například zde COT ukázkově zafungoval: Obhchod na cukru.
Tento obchod znovu rád připomenu, protože vidíme, jak silné je klasické komoditní COT obchodování (o kterém jsme si také říkali v nedělním vysílání).
Cukr byl tehdy v silném sestupném trendu, jehož příčinou byly mimořádně vysoké zásoby. Pak se ale na trhu s cukrem objevila přesně taková situace, o níž jsme v našem kurzu hovořili.

Pěstitelé a velcí kluci

Pěstitelé a zpracovatelé komodit začali cukr na trhu silně nakupovat. Svědčí o tom horní křivka pod cenovým grafem, která se po čase opět dostala do extrému. Spodní křivka ukazuje, jak obchoduje skupina „large traders“ tedy skupina komoditních a hedgových fondů.

Large traders dlouhou dobu svými navyšovanými prodeji živili sestupný trend. Pak se jejich čisté pozice dostaly až na absolutní historické limity. A to byla právě situace, kterou na trzích rád vyhledávám.

Jdeme na věc!

Nahoru ukazovaly, jak je vidět z dalšího obrázku, v okamžiku otevření obchodu také oba naše předpovědní indikátory, podle nichž měl trh s cukrem najít své dno s koncem srpna.
V takové situaci bylo již na místě hledat vstup do obchodu. Jedním z mých oblíbených vstupů je prolomení „klikaté čáry“ ukázané na následujícím grafu.

Po prolomení čáry v grafu jsme nakoupili. Otevřený profit byl kolem +650 $ a náš ochranný stop-loss pokyn byl již nad hranicí vstupu. Obchod skončil za příjemných +15.900 korun v kapse. Ano, kurz dolaru byl tehdy výš, než je dnes 🙂

Chcete být v naší partě? V neděli zavíráme bránu!

Je fajn, že hodně z vás se v tomto obchodu už svezlo s námi. Je fajn, že se učíte tyto příležitosti vyhledávat. Je fajn, že umíte z trhu ždímat zisk – a že se vám čas investovaný do vlastního vzdělání vyplácí.

V neděli 29.8. si proto uděláme POSLEDNÍ LETOŠNÍ online vysílání – napadlo mne, že bychom si mohli ukázat přehled zajímavých obchodních příležitostí, které jsme využili s kolegy.

A pro vás, kdo chcete umět tyto peníze vydělávat, bude zároveň na vysílání poslední příležitost poznat naše know-how a samozřejmě se také přidat do naší profi skupiny.

V neděli si ukážeme, jak se tyto věci dají „dostat mezi uši“. Stihněte to, ZAVÍRÁME BRÁNU!

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Jiří napsal:

  Dobrý den pane Pechu, v článku píšete,že jste otevřel dlouhou pozici,ale na přiloženém obrázku z realizace obchodu je napsáno sell.
  Patří ten obrázek k tomuto obchodu?
  Díky
  Jirka

  • Václav Pech napsal:

   Zdravím Jirko,

   obrázek je v pořádku. Dole jsou připravené pokyny na prodej (stop-loss a profit target).

   Vašek

 2. Michal Terynger napsal:

  Dobrý den .Mam zajem o Vaš kurz ale penize budu mit až na konci mesice.Chci otevřit učet s 1000dolaru a začit .Mohu se prihlasit s 10denim spoždenim do kurzu?

 3. Roman Kebule napsal:

  Pekné výsledky

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.