Opce: Získej peníze PŘED nákupem akcií. Třeba 7.000.000 $, jak Warren Buffett

„Dostanu zaplaceno, aniž bych koupil akcie. A dostanu zaplaceno, i když akcie opravdu koupím“. Hned se podíváme, co tato „záhadná věta“ znamená – uvidíte, jak můžeme dostávat peníze přímo na náš účet i za pouhý „úmysl“ koupit akcie. Použijeme výpis put opce.

Přátelé, tohle je jednoduchý princip, který funguje vždy a všude – říkám mu „volné peníze“
Vypíšeme opci (zelená čára), shrábneme do kapsy třeba 110$ … a to je vše. Buď tam cena spadne, nebo nespadne. Těch 100$ nám zůstává:

zdroj: stockcharts.com

„Zadám stop-loss, cena mne vyhodí a pak zase roste“. Ano, tato věc se stává – chráníme naše akcie zadáním stop-lossů. Jenže často jde o malou korekci, která nás pouze „vyhodí“ z pozice, a pak si akcie zase pádí na sever. Jak to udělat, aby nás stop-loss nevyhodil?

Použijeme nákup put opce. V tomto případě si prostě put opci KOUPÍME. Zaplatíme 110$ a máme klidné spaní. Mimochodem, dnes to probíráme v sedmé lekci našeho bezplatného opčního kurzu …. mrkněte do mailu.

„Akce se plácají na stejné hodnotě, do dividend daleko.“ Jak vydělat další peníze k akciím, které držíme? Jak vydělat v situaci, kdy se akcie „nehýbe“? Vypíšeme call opci (modrá čára) a shrábneme dalších 110$:

zdro: stockcharts.com

Tajná zbraň profi investorů

Opční strategie dlouho nebyly dostupné pro malé hráče. Bylo to pečlivě hlídané tajemství prominentních burzovních hráčů.
Jenže doba se mění – a tak dnes z výhod opcí můžeme těžit i my, malí obchodníci a investoři.

Kdo je „největší chlapík, který obchoduje s opcemi“? Náš starý známý, největší investor světa, Warren Buffett!
Za výpis put opcí na Coca-Colu (KO) shrábnul 7.500.000 $, a to jen za ÚMYSL KOUPIT TYTO AKCIE:

zdroj: Wyatt Research

Podívejme se, jak se opce používají v kombinaci s akciemi, a jak to udělal zmíněný Warren Buffett – toto video jsem natočil už v zimě, když jsme „chytali bronz“ na jihu:

Akcie a opce

Skloubení akciového investování s opcemi jde mnoha  způsoby. Podívejme se na tyto tři typické postupy:

  1. Výpis put opce. Vypíšeme put opci na strike, kde chceme nakoupit naši akcii. Dostaneme za to $$, tzv. opční prémium. Pak buď akcie pod tuto hranici klesne a my ji získáme, nebo neklesne a my přesto máme zisk z inkasovaného prémia.
  2. Nákup ochranné put opce. Když akcie držíme, nakoupíme si opci jako pojistku proti propadu. Je to vlastně flexibilní stop loss, který nás ovšem „nevykopne“ při krátkodobém spike akcie. Akcionáři s nakoupenou put opcí mají klidné spaní ?
  3. Výpis call opce. Když držme akcie, zpravidla si i určíme, kde je chceme prodat, tzv. profit target. A tam místo klasického prodejního příkazu jednoduše vypíšeme call opci. Za výpis dostaneme prémium, čili další $$ na náš účet. Když tam akcie přifrčí v době expirace call opce, jsou nám odebrány, jako bychom měli zadaný prodejní příkaz. Když akcie tohoto bodu nedosáhne, nic se neděje – akcie dál vlastníme a máme opět prémium, které jsme dostali při výpisu call opce.

S opcemi se prostě dají dělat divy. Zkuste se nad uvedenými příklady zamyslet.

Je to způsob, jak lze vyždímat další $$$ z držených akcií ?  Je to jednoduché a ve spojení s dobrou analýzou akcií prakticky neprůstřelné.

V neděli 13.6. si to budeme ukazovat na online webináři . Získáte postupy, kterými jsme s kolegy vydělali letos +565.000 Kč a jdeme pro 2 miliony, a to právě obchodováním opcí.

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.