Akcie: Získej peníze PŘED nákupem akcií

„Dostanu zaplaceno, aniž bych koupil akcie. A dostanu zaplaceno, i když akcie opravdu koupím“. Hned se podíváme, co tato „záhadná věta“ znamená – uvidíte, jak můžeme dostávat peníze přímo na náš účet i za pouhý „úmysl“ koupit akcie. Použijeme výpis put opce.

„Zadám stop-loss, cena mne vyhodí a pak zase roste“. Ano, tato věc se stává – chráníme naše akcie zadáním stop-lossů. Jenže často jde o malou korekci, která nás pouze „vyhodí“ z pozice, a pak si akcie zase pádí na sever. Jak to udělat, aby nás stop-loss nevyhodil? Použijeme nákup put opce.

„Akce se plácají na stejné hodnotě, do dividend daleko.“ Jak vydělat další peníze k akciím, které držíme? Jak vydělat v situaci, kdy se akcie „nehýbe“? Vypíšeme call opci.

Tajná zbraň profi investorů

Opční strategie dlouho nebyly dostupné pro malé hráče. Bylo to pečlivě hlídané tajemství prominentních burzovních hráčů. Jenže doba se mění – a tak dnes z výhod opcí můžeme těžit i my, malí obchodníci a investoři.

Podívejme se, jak se opce používají v kombinaci s akciemi. Nechám hovořit odborníka, opčního tradera Martina Kopáčka:

Akcie a opce

Skloubení akciového investování s opcemi jde mnoha  způsoby. Opční obchodník Martin Kopáček uvádí tyto tři typické postupy:

  1. Výpis put opce. Vypíšeme put opci na strike, kde chceme nakoupit naši akcii. Dostaneme za to $$, tzv. opční prémium. Pak buď akcie pod tuto hranici klesne a my ji získáme, nebo neklesne a my přesto máme zisk z inkasovaného prémia.
  2. Nákup ochranné put opce. Když akcie držíme, nakoupíme si opci jako pojistku proti propadu. Je to vlastně flexibilní stop loss, který nás ovšem „nevykopne“ při krátkodobém spike akcie. Akcionáři s nakoupenou put opcí mají klidné spaní 🙂
  3. Výpis call opce. Když držme akcie, zpravidla si i určíme, kde je chceme prodat, tzv. profit target. A tam místo klasického prodejního příkazu jednoduše vypíšeme call opci. Za výpis dostaneme prémium, čili další $$ na náš účet. Když tam akcie přifrčí v době expirace call opce, jsou nám odebrány, jako bychom měli zadaný prodejní příkaz. Když akcie tohoto bodu nedosáhne, nic se neděje – akcie dál vlastníme a máme opět prémium, které jsme dostali při výpisu call opce.

S opcemi se prostě dají dělat divy. Zkuste se nad uvedenými příklady zamyslet.

Je to způsob, jak lze vyždímat další $$$ z držených akcií 🙂  Je to jednoduché a ve spojení s dobrou analýzou akcií prakticky neprůstřelné.

V neděli 16.12. se určitě podívejte na bezplatný webinář opčního obchodníka Martina Kopáčka. Je to burzovní profesionál, který letos vydělal již 1.200.000 korun právě obchodováním opcí.

 

Tomáš Walter
Tomáš Walter
Tomáš Walter je vyhledávaný investiční poradce a specialista na akciové trhy. Získal titul inženýra v Česku, ale i titul Master of Science v USA, kde pracoval několik let jako vrcholový manažer. Po návratu do Česka působil jako manažer také v největších mediálních domech (CNCC, CME) a budoval svoje investiční portfolio. Poslední 3 roky už pouze investuje, podniká a věnuje se své rodině, sportu a dobrému pivu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů