Akcie: Warren Buffett nakoupil

Legendární investor Warren Buffett patří mezi nejsledovanější „insidery“ akciového trhu. Sám říká, že většinu dne čte – výkazy a finanční zprávy firem. Hledá nové příležitosti, kam by investoval svoje miliardy.

Ostře sledované nákupy

Investoři po celém světě čekají, až se objeví zprávy Buffettovy firmy Berkshire Hatthaway s přehledem investic. Připomeňme, že v USA je povinnost velkých investičních firem zveřejňovat svoje transakce.

Dne 14.1. Buffett předal úřadům povinné hlášení o svých transakcích v Berkshire Hatthaway. Takže, kde vidí špičkový investor potenciál?

Red Hat Inc (RHT)

Red Hat je technologická a IT firma. Linuxáři znají … my investoři se podíváme na ukazatele například na finvizu:

Důležitá informace je, že loni v říjnu IBM souhlasila s nákupem Red Hatu za cenu 190$ za akcii. Dnešní cena, jak vidíme z grafu je pod touto cenou. Buffett zde vidí patrně potenciál růstu – jak vidíme z finviz screenu, dividendový výnos zde není.

Suncor Energy (SU)

Tady „orákulum z Omahy“ hraje i na dividendový výnos – a vůbec ne špatný! Dividenda 3,78% není málo.

Buffet nakupoval v rozmezí 26$ až 40$, takže aktuálně jsme „někde mezi“ Buffetovými nákupy:

Než se ale rozjásáte a půjdete do SU, podívejte se prosím také na finanční výkazy firmy! Učili jsme se v kurzu, co nám tato data říkají – doporučuji tedy pečlivě prozkoumat:

StoneCo Ltd. (STNE)

StoneCo měla IPO v říjnu 2018, je to klasická fintech firma, původně z Brazílie. Buffettova firma zde vlastní 11% akcií.

Finviz tabulka je velmi zajímavá: krátký graf (viz termín IPO), velmi vysoké PE (u fintech firem je to obvyklé, zde se platí hlavně za případný potenciál růstu), a zároveň zde vidíme i velmi vysoký podíl „insiderů“.

Můžeme předpokládat, že tady Warren Buffett uplatní svůj vliv : „Kde Warren, tam bezpečí“. Investoři mohou Buffettovu účast vnímat jako pozitivní signál.

Jak vidíme z finančních výkazů, StoneCo Ltd. je zatím ovšem v červených číslech. Opět nic neobvyklého u startupů, investoři zde musí být trpěliví. Výkazy rudou barvou přímo svítí:

Toto jsou základní „nové akvizice“. Je zajímavé sledovat, které akcie naopak Warren Buffett z portfolia vyřadil – ale to tom třeba někdy příště 🙂

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko

Tomáš Walter
Tomáš Walter
Tomáš Walter je vyhledávaný investiční poradce a specialista na akciové trhy. Získal titul inženýra v Česku, ale i titul Master of Science v USA, kde pracoval několik let jako vrcholový manažer. Po návratu do Česka působil jako manažer také v největších mediálních domech (CNC, CME) a budoval svoje investiční portfolio. Poslední 3 roky už pouze investuje, podniká a věnuje se své rodině, sportu a dobrému pivu.
Komentáře
  1. Profilový obrázek Jaroslav Krejčí napsal:

    Dobrý den, pravidelně od Vás dostávám nabídky ke kurzům. Několik základních kurzů jsem i prošel, ale vzhledem k tomu, že pracuji v zahraničí a mé povolání je časově specifické nemohu se osobně obchodování účastnit denně. Rád bych ale investoval do akcii, tak se chci zeptat, zda pan Walter poskytuje poradenství, do jakých konkrétních akcií investovat. Děkuji. S pozdravem Jaroslav Krejčí

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.