Akcie: V neděli jdeme s 20 Kč pro 5 milionů. Přidejte se!

Bohatství se dá budovat i s velmi malými penězi. A pozor, bez sezení u počítače. Používáme tužku, papír a selský rozum.

S 20 Kč se dostaneme k 5 milionům, anebo dokonce k 17.000.000 Kč. V neděli ve 20:00 si to ukážeme přímo v online vysílání. Uvidíte, jak si zařídíme pasivní příjem, jak získáme podíly v nejlepších firmách – a to vše nám zabere maximálně hodinu týdně.

Podíly ve firmách a pasivní příjem

Přestavte si, že vlastníte podíly ve firmách. Tyto firmy nám posílají každé 3 měsíce peníze – a my nemusíme ani hnout prstem. Je to pasivní příjem, dividenda.

Navíc, pokud jsme trpěliví, roste i cena našich podílů. Můžeme je dál držet, nebo prodat. Já osobně raději přikupuji …

Podívejme se na 3 příklady z mého portfolia:

Visa + 67%, T.Rowe +45%, ADP +100%

Tady mám tři příklady firem, kde vlastníme s rodinou podíly. Od těchto firem máme pasivní příjmy, které nám chodí na naše účty:

Visa (V), graf tradingwiew.com

Nakupoval jsem poprvé v roce 2015, jak vidíte na tomto grafu. Kupoval jsem za 63.70$, nyní je cena nad 125$. Přikupoval jsem ještě po korekcích, v letech 2016 a 2017. Dividendy jsem za dobu držení dostal už dvanáctkrát.

Kumulované zhodnocení mám u Visa +67%. A jak vidíte, stačí mi k tomu pouze 3 nákupy během 5 let. Pohoda, klid …. jen čekám na korekce a těším se na dividendy.

T. Rowe Price Group (TROW), graf tradingwiew.com

Tady vidíte, jak je důležité být trpělivý. Nakupoval jsem prakticky v „nejhorší“ možný okamžik. Přikupoval jsem opatrně i když akcie klesala, inkasoval jsem dividendu. Dnes jsem z původních 88$ nad 120$, přesto mám zisk 36% na prvním nákupu. Díky přikupování při poklesu mám ale kumulovaný zisk celkem +45% a k tomu dividendy.

TROW má navíc stále velmi fajn ukazatel P/E, kde je – i přes velký růst – stále pod hodnotou 20! Milé, že?

Automatic Data Processing (ADV), graf tradingwiew.com

Tuto firmu jsem poznal ještě v době pobytu v USA. A hodila se mi do portfolia, proto jsem ji přikoupil v závěru roku 2013 po 70,05$. Dnes jsem nad 124$ plus dividendový výnos.

ADP mi už celkem dalo už přes 100% výnosu. Velmi fajn firma, kde jsem si podíl velmi rád pořídil 🙂

A co když to klesne?

Vše je o tom, že máme jednoduchá pravidla, podle kterých si akcie vybíráme. Když dojde k poklesu, a firma se mi stále líbí, pak rád přikupuji. Důvodem jsou třeba tučné dividendy, jako je tomu u této firmy, kde vlastníme podíly:

Hersha Hospitality Trust (HT), viz graf z tradingwiew.com, mi dává výnos skoro 6% ročně na dividendách! Tomu říkám fajn pasivní příjem, a získané dividendy reinvestuji do nákupu. Protože rád kupuji levně, jsem rád za poklesy! Díky vysokými dividendám máme každé 3 měsíce na účtu pěknou hromádku peněz.

Z 20 Kč na 17.000.000 Kč : Tak vypadá postup!

Začínáme v neděli ve 20:00 hodin: Ukážeme si, jak se buduje bohatství a pasivní příjem. Uvidíte, jak se s 20 Kč denně dokážeme dostat k 5 milionům, nebo i k 17.000.000 korun.

Registrujte se včas zde, na viděnou v neděli 🙂 V neděli mám pro vás navíc připravené i jedno velmi zajímavé překvapení …

 

Tomáš Walter
Tomáš Walter
Tomáš Walter je vyhledávaný investiční poradce a specialista na akciové trhy. Získal titul inženýra v Česku, ale i titul Master of Science v USA, kde pracoval několik let jako vrcholový manažer. Po návratu do Česka působil jako manažer také v největších mediálních domech (CNCC, CME) a budoval svoje investiční portfolio. Poslední 3 roky už pouze investuje, podniká a věnuje se své rodině, sportu a dobrému pivu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů