Akcie: Nemám peníze / Chci „balík“

Znáte princip sněhové koule? Pár vloček sněhu na začátku, na konci lavina, která roste a roste. Nikdo nepochybuje, že na začátku velké laviny bylo pár gramů „zmrzlé vody“. Tento princip funguje v přírodě všude, po tisíciletí.

Každý rok z obilného zrnka vzejde x-násobek. Za pár let máte oseto víc, než Agrofert řepky 🙂

Přírodní zákon rostoucího výnosu funguje i v investicích. „Nemám peníze, nemohu investovat.  Časté postesknutí většiny lidí – jenže, je to opravdu tak?  Jestli máte v kapse obyčejnou „dvacku“, tak jste na dobré cestě k milionům. Nepřeháním, stačí uspořit dvacet korun denně, používat selský rozum (a pár dobrých tipů, které ještě uvidíte) a uvidíte, jak se vám začne majetek hromadit.

S „dvackou“ k milionům

Investování má jednu obrovskou výhodu: stačí opravdu pár korun. Tajnou přísadou je trpělivost a hlavně fakt, že čas pracuje pro nás. Postupně si přikupujeme podíly ve firmách, které bychom rádi vlastnili. Čas je kámoš, majetek nám roste, firmy nám dávají dividendy.

Taková otázka pro zvídavé: Jestlipak tušíte, které firmy mají světově největší dividendový výnos?  Ale zpět k té „dvacce“. Zatímco vybudovat podnikání nebo koupit fungující firmu stojí miliony, malé podíly si můžeme dopřát opravdu za pár korun….

Dvacka denně. Jeden hambáč v mekáči. Jedna malá kola. Jedno horší kafe v kavárně. 10 cigaret. Deci vína. Místo toho hoďte tu dvacku do kasičky. Už brzo vám ukážu, jak se s tou dvacetikorunou dostaneme k milionům 🙂

Fajn den !

Ing. Jan Dvořák

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře
 1. Pavel Navratil napsal:

  Zdravím vás,

  súhlasím s článkom, som si vedomý, že len čas zhodnocuje vklad. Vklad, ktorý nechýba v rozpočte.

  Prečítal som si Váš eBook zdarma, utriasam si pojmy. V knihe neboli spomenuté Startupové akcie.

  Poznám zblízka stránku, kde sú momentálne zaujímavé práve spomenuté startupové podiely v dopravnom systéme. Viem, že sa niečo v doprave udiať musí.

  Otázka znie, v čom spočíva riziko, na čo treba dávať pozor, čo sledovať? Aká je hranica strachu a rizika? Toto je asi individuálne.

  Viem, že je to riziková investícia.

  Poznám príbeh Steve Jobsa a Ron. Na druhej strane, málo ľudí má možnosť sa startupov zúčastniť. Pojem Strach ich obmedzuje, pretože v danom čase je všetko nové, neprebádané, nie je sa o čo oprieť.

  Prajem pekný deň

  • Jan Dvořák Jan Dvořák napsal:

   Zdravím,
   jsem rád, že Vás ebook zaujal.
   Sám preferuji akci velkých firem vyplácející dividendy, proto jsem se zaměřit na ně.
   .

   Pokud jde o startupové akcie, je nutné zaměřit se na dvě věci – na analýzu business plánu včetně financování a lidi stojící za firmou. Zvláště, pokud firma má minimální nebo dokonce nulové tržby.
   .

   Co se týče Apple, vzpomínáte si na výrobce počítačů Sinclair, Atari, Commodore, Schneider a další? Ve své době měly tyhle firmy docela velké podíly na trhu. Třeba Sinclair skončil kvůli tomu, že vsadil na vývoj jednoho modelu, ten ale byl propadák a položilo to celou firmu. My dnes vidíme jednoho vítěze, jaká to byla „bomba“, pro ty, kdo nakoupil brzy. Jenom nevidíme to množství těch, kterým to nevyšlo.
   .

   Jak píšete, je tam velký výnos za cenu velkého rizika – a to je to, co množství lidí odradí. Komu to ale vyjde, je king.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *