+650.000 Kč : Investujeme, zatímco jiní hledají práci

2.300 shlédnutí za 24 hodin! Tak přátelé a kolegové, za to vám moc děkuju. K nedělnímu webináři mi chodí hodně dotazů, řada z vás už se zapsala i do našeho investorsko-akciového kurzu. Pro mne je to motivace jak hrom. Dnes vám ukážu pár postřehů, jak halíře dělají talíře.

650.000 korun za 35 let nudy

V CZ máme Tmobile, O2, Vodafone. V USA se setkáte na každém rohu s Verizonem. Je to neskutečně nudná firma – kdysi jsem koupil a držím. Proč? Firma mi platí pasivní příjem – dividendy. Tip mi dal jeden z mých mentorů, který má Verizon už přes 20 roků. Dividenda je nyní kolem 5%, mrkněte na tabulku z finance. yahoo.com:

A teď si představte, že Verizon „solí“ dividendy už přes 30 let 🙂 Nudná firma, nic vzrušujícího. Zkuste si představit – samozřejmě hypoteticky – co jsme si ukazovali v kurzu zdarma i na nedělním webináři: Investice „dvacetikačky“, po dobu 35 let, při dividendě 5% …. jo, najednou za cenu „jednoho kafe denně“ máte na účtu kulatou sumičku +650.000 kaček. Ukážeme si to podrobně ještě tady.

Krev teče, my bohatneme

Každá ekonomika prochází několika fázemi. Aktuálně si prožíváme růst: Mzdy rostou, lidí je nedostatek – stejně tomu bylo před rokem 2008. Pak následoval propad. Propouští se, lidé nemají práci. Teď to bude znít hodně tvrdě, ale je to tip na zbohatnutí: Když nezaměstnaní hledají práci, my zbohatneme. Ekonomický cyklus je náš největší kámoš: při propadu levně skupujeme podíly ve firmách!

Takzvaná bublina jednou praskne. Nejlepší jsou fáze Panika, Zlost, Kapitulace. To je chvíle, kdy slabé ruce prodávají a my kupujeme za výprodejové ceny 🙂 Baron Nathan Rotschild v 19.století pronesl okřídlené heslo všech investorů: „Nejlépe se nakupuje, když ulicemi teče krev“.

Nezaměstnaní budou hledat práci, my skupujeme firmy

Aktuální růst jednou skončí. Dnes se firmy přetahují o lidi, pak je budou zase propouštět. Tak se stalo v letech 2008-2010, a bude se to opakovat. Takto to vypadalo v Plzni – v průmyslovém městě – v krizovém roce 2010 (zdroj: Plzeňský deník):

V té době byly levně k mání všechny možné firmy. Kdo nakoupil, ten je v balíku. Od roku 2010 se ceny akcií znásobily, náš majetek slušně narostl.  A za těch 8 let jsme shrábli už 32x dividendu. Podívejte se, jak narostly průměrné ceny akcií od roku 2010 (to je rok po největším poklesu, zdroj finance.yahoo.com):

Baráky? Ok, ale bez baráků

Hodně dotazů dostávám na investice do nemovitostí. Předně si hodně lidí plete pojem investice: investicí NENÍ koupě vlastního bytu. Investicí je to, co přináší výnos.

Když už ale za každou cenu chci „investovat do nemovitostí“, udělám to chytře: Místo jednoho bytu získám podíly ve stovkách bytů, komerčních objektů, hotelů atd atd. A dostávám dividendy, čili příjem z pronájmu. Navíc mohu svoje podíly kdykoliv prodat. REIT firmy, tak se tomu říká 🙂

Jak získat +650.000, jak získat levně podíly ve firmách?

Tato témata skrývají bohatství – pro ty, kteří porozumí tajemství, které je v nich ukryto. Vše si vysvětlíme na druhém webináři, který udělám v neděli 3.6. Ukážeme si, jak využít hospodářského cyklu v náš prospěch. Ukážeme si, kdy a jak skupujeme „za babku“ majetky, které „slabé ruce“ prodávají. Uvidíte, jak získáme podíly v nájemních bytech, hotelech, komerčních budovách.

V neděli, ve 20:00 hodin, buďte u toho – dozvíte se postupy, které vydělávají balík. Pozor, v neděli zavřeme bránu!

 

Tomáš Walter
Tomáš Walter
Tomáš Walter je vyhledávaný investiční poradce a specialista na akciové trhy. Získal titul inženýra v Česku, ale i titul Master of Science v USA, kde pracoval několik let jako vrcholový manažer. Po návratu do Česka působil jako manažer také v největších mediálních domech (CNCC, CME) a budoval svoje investiční portfolio. Poslední 3 roky už pouze investuje, podniká a věnuje se své rodině, sportu a dobrému pivu.
Komentáře
 1. Profilový obrázek vojtar napsal:

  Dobrý den,

  zajímá mě technická stránka věci, koupím u brokera nějaké akcie. Potom od brokera odejdu a akcie zůstane kde? Nebo lépe řečeno jak se bude vědět, že je pořád moje?

  Děkuji, vojtar

 2. Profilový obrázek Petr Stehlík napsal:

  Dobrý den, pane Walter, škoda, že jste nezačal kurs před kurzem Opce Complete 2018- pan Kopáček.
  Akcie mě zajímali již při privatizaci.Něco málo jsem vydělal, ale zájem o akcie byl. ALE ZASE JEN ČESKÉ.
  Velká škoda. Dva kursy bych nezvládl. Ale rád Vás budu sledovat jak to půjde. Akcie by mě více zajímali jak Opce. Ale pan Kopáček je také super.
  Holt se budu muset snažit sám.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů