Zlato na maximu: Jak z toho těžit?

Co si budeme povídat: Tisk peněz se někde projeví. Dolar klesá, takže instituce nakupují zlato. Nejen fondy, ale i vlády a státy. Prostě když jde rezervní měna dolů, jde zlato nahorů.

Na trzích je živo, máme pozice. A brali bychom další – například v indexech:

Trojúhelník, který pochopili bohatí

„Mám úspory, mám koupit zlato?“
Hmmm, tak zkusím odpovědět trošku komplexněji:

  1. Kupuj to, co nikdo nechce. Lidově: Když je cena dole, kupuj. Pak už je pozdě. Kde jsou doby, kdy zlato bylo „drahé“ za 970$. Jsme o tisíc dolarů výš.
  2. Zlato je obrana před inflací. Nic víc, pro 99% lidí to tak je. Spekulace se zlatem jsou první liga – sám se do toho nerad pouštím, a to jsem byl 9 roků v čele firmy obchodující s drahými kovy.
  3. Trojúhelník, ne dvojúhelník 🙂 Zkus si do té mantry „mám úspory, koupím zlato“ dát ještě mezikrok „mám úspory – zhodnotím je – ze zisku koupím zlato“

Podnikání, investování, trading. Tak zhodnocujeme peníze. Nákup zlata je jen obrana před inflací, nic víc.

Tak jo, mrkněte na video výše. A kdo jste zváni do party, jdeme si ten „mezikrok“ dát v reálu.

PS pro váhavé střelce: O půlnoci stop-stav, máme plno.

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.