Všichni jí nesnáší, ale všichni jí používají: TWS od Interactive Brokers

Všichni jí nesnáší, ale všichni jí používají. Asi tak se dá popsat platforma TWS od Interactive Brokers. Ať už obchodujete opce, spready, komodity nebo akcie, jakmile potřebujete vytvořit trochu složitější příkazy nebo nějaké pokročilejší funkce, vždy nakonec skončíte právě v této platformě.
V dnešních “fancy” platformách, kde máte vše na jedno kliknutí a ještě to na vás svítí pěknými barvami je práce s TWS jako návrat na stromy s banánem v ruce, ale vypadá to že těmto časům se blíží konec.

Už před časem se dalo na stránkách tradingview propojit data z interactive brokers, ovšem samotné obchodování nebylo moc pohodlné. Nyní IB aplikovalo nové grafy (které jsou náhodou velice podobné tradingview) přímo do platformy TWS a vypadá to moc dobře!

Toto rozšíření se nachází v beta platformě (buď si stáhněte beta verzi přímo ze stránek IB, nebo při přihlašování přepněte svou verzi TWS v přihlašovacím okně). 

Samotné okno s grafem si poté přidáte jednoduše v záložce Analytical tools – Advanced Charts. Pokud jste zapomněli jak se pracuje s rozhraním TWS, můžete si to připomenout v našich návodech (video 4.2)

Dále už můžete objevovat výhody a nevýhody nového grafu.

Výhodou je fungující propojení skrz “chain”, takže nemusíte nikam nic psát, klikáte na tickery ve svém watchlistu a grafy se vám mění. Variabilita čar, přidání různých indikátorů, kanálu, ikonek, apod. je skvělá novinka, která určitě platformu oživí a konečně nám přinese trochu toho světla do této šedé platformy. 

Na druhou stranu je to stále beta verze a tak je i zde spoustu nesmyslných vlastností, které vám budou drásat nervy. Za zmínku stojí třeba “nedržící” trendliny, které se bohužel stávají i v této verzi nebo třeba resetování layoutu při každé změně tickeru. 

Věřím ale že toto jsou mouchy, které IB před nasazením do stable verze odstraní a my tak konečně budeme mít skvělou platformu s možnostmi pokročilé grafické analýzy.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.