Trading Hub: Zisk z mechanických strategií v praxi

Jistě se shodneme, že nejpříjemnější je v tradingu „nicnedělání“. Co to znamená? Vložíme mechanicky strategii, otevřeme obchod a necháme pracovat trh – bez dalších zásahů.
Pro nováčky to působí „nudně“, ale přesně takto fungují „velké peníze“ fondů, investičních skupin a úspěšných traderů. A přesně takový byl i náš uplynulý týden se strategiemi, které sdílíme s kolegy v privátní skupině:

Pondělí: Přijde Franz Josef?

V pondělí jsme čekali na první obchod. Uvolnil se nám margin, takže se nám otevřela strategie „naked put“ ve SPY. Zde je obrázek z našeho soukromého Discordu:

… a zde je nový otevřený obchod (na dvou účtech, za kredit 121$ a 122$:

V pondělí jsme se podívali do platformy IB, kde máme zadané příkazy. I zde necháváme pracovat čas, přičemž vlevo se nám „zeleně“ zobrazuje otevřený zisk jednotlivých částí našich pozic:

Čekáme zde na vyplnění příkazů na zajištění proti černé labuti, a pak bychom rádi otevírali dalšího „Franze Josefa“. To je obchod, který nám naděluje velkou oblast zisku v případě poklesu trhu o 5-20% a časem se z něj stane zajištění pro ostatní typy otevřených obchodů.

Úterý: Pohled do Tasty, i zde čekáme na vyplnění příkazů

V úterý jsem sdílel pohled do Tasty, kde stejně jako v IB máme zadané příkazy. Opět mechanicky čekáme na vyplnění, a vidíme, kde se ceny přibližují našim požadavkům. Důvodem, proč máme část pozic v IB a část v Tasty jsou rozdílné požadavky na marže u různých typů obchodů:

Středa: To nejkrásnější, co nám trading dává

… a to je volný čas.

Kolegové Roman a Vašek jsou v Mariánských Lázních na pobytu s „pitným režimem“, což je ten pravý život tradera: Klid, pohoda a volný čas. A tak jsme s Lenkou vyrazili za nimi do „Mariánek“: probrali jsme zážitky ze života lázeňského. Na řadu přišla ropa, opce, historky z cest, a příprava podzimního Španělska (naše pravidelná akce s přáteli tradery) atd. atd.

… a po návratu zase do práce: Otevřeli jsme nový strangle na ES v Tasty a popis jsem přidal pro kolegy do Discordu, včetně videa. Do Discordu jsem přidal pro kolegy i náhled do InteractiveBrokers k pozicím, kde čekáme na plnění, pěkně to tam přibývá:

Pátek: Rekapitulace týdne

V pátek se nám zavřel automaticky jeden z otevřených „naháčů“ na SPY. V obchodu jsme byli pouhých 18 dnů. Je to mimochodem strategie „vlož a zapomeň“. Miluju to:

V IB vidíme, jak se pozice pomalu „vynořují“ do zisku. V TradingHubu se zaměřujeme s kolegy právě na tento velmi mechanický styl obchodování:

Máme tu také pohled do „pasti na medvěda“. Červeně jsem zarámoval vynořující se výnos z pastí:

A ještě pohled do Tasty, kde „BTO“ jsou příkazy na otevření první části zajištění proti Černé labuti:

Je skvělé, když vidím jak se kolegům v TradingHubu podařilo skloubit diskréční a časově náročnější obchodování s vysokým potenciálem zisku (David a jeho daytrading) a k tomu naprosto nenáročný mechanický styl co tu prezentuju.

Výhoda portfolia: Diskréční a mechanický styl naráz

Kdo chce, ten si „zaloví“ u Davida, zatímco větší peníze už v klidu „pracují“ v klidných obchodech, kde za nás většinu práce dělá čas! S Davidem jsme se domluvili, jak skloubíme jeho a můj styl.

Půl roku to testujeme, a výsledná synergie je skvělá – lidé z malého účtu budují větší, a s dalším kapitálem „parkují“ do strategií ála TradingHub. Tady platí, že 1+1 tu není 2, ale třeba opravdu 6 nebo i 7.

Proto připomínám, že kdo nyní budete u Davida (EOT nebo už jste včas stihli doživotko), máte se na co těšit. A samozřejmě nezapomenu nan vás, kdo jste u mne v partě.

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
  1. Moka René napsal:

    Uz se tesim jak to budu ovladat )))

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.