Sobotní setkání: Dvacet statečných

Salonek v pražské Zubajdě byl plný, proti původnímu plánu jsme přidávali ještě pár míst k sezení. Díky za feedbacky, které zazněly. Poznal jsem opět nové kolegy, s některými jsme dali také separátní debaty.

Cílem těchto setkání je, aby se obchodníci vzájemně poznali. Lze zde probrat taktiky a strategie, zkušenosti z obchodování, navázat spolupráci. Díky osobním setkáním vznikají například týmy, které řeší konkrétní systémy, jejich vývoj a testování. V rámci Finakademie takto vznikl třeba indikátor FutTrend, jako výsledek spolupráce Vaška Pecha a Zdeňka Zaňky. Nyní pracují týmy například na stockpickingové strategii nebo na systémech pro opční obchodování.

Na sraz dorazila také Elena Lindišová a Vašek Pech. Účastníci setkání s nimi mohli osobně probrat problematiku komodit a komoditních spreadů. Elena v současnosti pracuje na přípravě svého kurzu komoditních spreadů a s Vaškem je v trvalém kontaktu kvůli skloubení postupů Vaškova probíhajícího komoditního kurzu s jejím připravovaným spreadovým kurzem.

Otec a syn Pechové : v pohodě a s úsměvem jako vždy.

stul1

Slíbil jsem „kouzelníka“, i ten dorazil. Setkání se zúčastnil Pavel Hála (jak víte, mentor a partner Eleny), který vysvětlil svůj přístup k tradingu a k vývoji tradingových strategií. Pavel je nyní angažován u firmy, která se touto problematikou zabývá na celosvětové úrovni. Možná zde roste nový Karel Janeček….

Dorazil Václavův syn Jiří (pro mne Mamut), který popsal svůj vývoj od forexu ke komoditám – tady je výhoda, že Jirku učil komodity otec. Otec i syn nyní pracují v rámci Broker Trustu, k problematice trhů mají proto profesně velmi blízko.

Elena, Vašek a Pavel 🙂

IMG_6144

Na srazu jsem poznal nové zajímavé lidi. Myslím, že inspirativní by mohl pro mnohé být příběh Standy, který s tradingem začíná při dost extrémním časovém vytížení. Dvojí zaměstnání, stavba domu atd… a k tomu trading. Mne potěšila snaha uspět v tradingu a postupně utlumit ostatní pracovní aktivity.

Daniela a spol při debatě – Danielo dík za ten prima pozitivní náboj 🙂

stul2

Díky za separátní debaty, které jsme s několika účastníky měli (Alex, Jarda a další). Taky díky za pro mne velmi přínosnou debatu o vašem vývoji v rámci tradingu (Daniela a další „na konci stolu“) – pro mne to bylo potvrzení, že má smysl táhnout projekt finakademie dál.

Alex s Vaškem při separátní debatě.

stul3

Všem, kdo jste dorazili na setkání, děkuji. Věřím, že pro vás bylo přínosné poznat nové kolegy, navázat spolupráci. A snad i možnost potkat autory kurzů a článků živě, poznat je na neformální akci. Také víte, jaké jsou záměry v rámci Finakademie, co je nyní před námi, na co se připravujeme.

Radek a Lenka – Lenku v květnu čeká zajímavý traderský pokus (účastníci srazu již vědí, o co půjde)

 

stul4

Ať se daří!

Martin

 

 

 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
  1. Daniela napsal:

    Martine, určitě to smysl má, i když chápu, že to musí být velmi náročná a vyčerpávající práce… Máte můj obdiv a děkuji za vše, co pro nás děláte!!! Setkání bylo příjemně strávené sobotní odpoledne, bylo pro mne určitě přínosné setkat se s novými i známými tvářemi a těším se na další setkání a možnost popovídat si osobně s těmi, se kterými jsem to nestihla včera. Krásnou neděli všem!

  2. Martin Kopáček napsal:

    Danielo díky, tyhle setkání jsou moc fajn. Přes týden je s Finakademií dost práce, takže setkání s tradery je pro mne tak trochu za odměnu. Když vidíme, že to lidi baví, že se jim daří, že jdou dopředu, tak to prostě dává všechno smysl 🙂

  3. radim2 napsal:

    Pěkná akce, dobře jsme si popovídali. Rád přijdu na další, až se bude konat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.