Pozitivní zprávy: Buďme Švýcarsko

Češi jsou nesmírně šikovný národ. Umí si poradit se situacemi, kde jiní dost debatují a drbou se na hlavě. Viz jarní krizová situace, kdy český národ ze dne na den vyprodukoval tisíce roušek, tisknul ochranné štíty, projektoval plicní ventilátory atd.

Proč ta zbytečná skromnost, Zdeňku?

Řečeno s Járou Cimrmanem: „České ručičky, šroubky matičky“. Na druhé straně se naši lidé zbytečně podceňují.

Zbytečně se bojí nového. Zbytečně si omezují vlastní rozlet. Český člověk je mimořádně šikovný, schopný se rychle adaptovat … a ke své škodě to velmi málo využívá!

Jsou to snad supermani?

Příkladem země, která vykvetla díky sebevědomí svých lidí, je Švýcarsko. Do 19 století chudá země, ze které do světa šly tak leda kukačky, sýr a občas houf švýcarských lancknechtů s lesem kopí nad sebou.

Najednou rozkvět a jedna z nejbohatších zemí Evropy.

Nakopli snad zlatou žílu? Teče z Alp ropa? Konzumace sýra probudila nadlidské schopnosti? Nebo se kukačky staly hitem pro 7 miliard lidí?

Na čem bohatne Švýcarsko?

Kdepak 🙂 Švýcaři si uvědomili, že mají na víc, než montovat hodinky, pást krávy a sem tam si jít zaloupit ve houfu žoldáků.

Zlaté ručičky … chytré hlavičky

Jsme schopný národ, který tvoří skvělí a chytří lidé. To vám dám klidně písemně 🙂 Jak víte, mám scestované 2/3 světa – a jednou snad ty historky sepíšu. S čím si Čech poradí za pár minut, s tím si „venku“ častou drbou hlavy celé dny.

Krize je příležitost opustit stereotyp. Strach? Je zbytečný, ve videu říkám osobní zkušenost se „strachem“ z budoucnosti.

Když se svobodně nadechnete, zjistíte, že máte (netušená) křídla. Věřím, že náš bezplatný kurz bude opět inspirovat k rozletu mnohé chytré Čechy.

Fajn den, hlavu vzhůru a pevné zdraví!

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.