Pozitivní zprávy: Buďme Švýcarsko

My Češi jsme nesmírně šikovný národ. Kde jiní debatují a drbou se na hlavě, tam si Čech najde řešení. Viz loňská krizová situace, kdy český národ ze dne na den vyprodukoval tisíce roušek, tisknul ochranné štíty, projektoval plicní ventilátory atd.

Proč ta zbytečná skromnost, Zdeňku?

Řečeno s Járou Cimrmanem: „České ručičky, šroubky matičky“. Na druhé straně se naši lidé zbytečně podceňují.

Český člověk je mimořádně šikovný, schopný se rychle adaptovat … a ke své škodě to velmi málo využívá! Čech se zbytečně bojí nových věcí a nových příležitostí.

Jsou to supermani?

Příkladem země, která rozkvetla díky sebevědomí svých lidí, je Švýcarsko. Do 19. století chudá země, ze které do světa šly tak leda kukačky, sýr a občas houf švýcarských lancknechtů s lesem kopí nad hlavami.

Najednou přišel rozkvět a vznikla jedna z nejbohatších zemí Evropy.

Nakopli snad Švýcaři zlatou žílu? Teče z Alp do údolí ropa? Konzumace sýra probudila nadlidské schopnosti? Nebo se kukačky staly hitem pro 7 miliard lidí?

Kdepak 🙂 Švýcaři si uvědomili, že mají na víc, než montovat hodinky, pást krávy a sem tam si jít loupit ve houfu žoldáků.

Zlaté ručičky … chytré hlavičky

Jsme schopný národ, který tvoří skvělí a chytří lidé. To vám dám klidně písemně 🙂 Jak víte, mám scestované 2/3 světa – a jednou snad ty historky sepíšu. S čím si Čech poradí za pár minut, s tím si „venku“ častou drbou hlavy celé dny.

Každá krize je příležitost opustit stereotyp. Strach? Je zbytečný, protože umíme najít v každé krizi vhodný přístup.

Když se svobodně nadechnete, zjistíte, že máte (netušená) křídla. Věřím, že náš bezplatný kurz bude opět inspirovat k rozletu mnohé chytré Čechy.

Fajn den, hlavu vzhůru a pevné zdraví!

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.