Opce: Celý rok sbíráme zisky, halíře dělají talíře

Trading je svoboda, pro mne nejvyšší hodnota. Tento příspěvek jsem napsal na francouzské straně Pyrenejí, kam jsme v dubnu dorazili ze Španělska. Internet je kdekoliv, takže otevřít notebook a podívat se na pozice je otázka pár minut.

Shrábli jsme 666 dolarů a otevřené pozice

Podívejme se na rekapitulaci cesty, včetně výsledků:
Nejdřív snímek, který jsem publikoval na začátku cesty na FB – uzavřený zisk 666$ z výpisů opcí na SPY:

Technologie potěšily, ziskové pozice narostly

Probíhala právě výsledková sezona. Technologické firmy, které trh sledoval velmi pozorně, nezklamaly. Růst trhu na sebe nedal čekat:

Opční obchody vytvořily zisk

To se promítlo v zisku našich pozic: Vypsané put opce se rozpadaly a opční strategie šly do zisku. Tady máme přehled často používaných opčních kombinací butterfly, naked put a kredit put spread:

MYM strategie je také v zeleném

K tomu se podívejme také na otevřený zisk v naší MYM/MES strategii, kterou obchodujeme s pokročilými kolegy – bylo tu celkem přes 5.000$ čili přes 100.000 korun:

Opce v kombinaci DCA také v zeleném, halíře dělají talíře

Na Tasty účtu obchodujeme kombinace DCA strategie s opčními vychytávkami. K drženým ETF na SPY obchodujeme opět opční konstrukce, ktrerými přidáváme další výnos k drženému podkladu:

A tady vidíte, jak si stojíme o 7 měsíců dál, v listopadu 2023: Z 2.400 $ zisku je už 8.700$ zisk :

Obchody, které s kolegy sdílíme, vkládám na facebook:

Kolik času to zabere?

Popravdě mi nejvíc času zabralo napsat v pyrenejském motorestu tento článek : Asi tak půl hodiny. Samotný trading zabere tak 10-15 minut.
Vybrat obchod je rutina, řemeslo jako každé jiné, a pak už stačí si pouze kontrolovat vývoj trhu.
Osobně trh sleduji 2x denně, kolem 16 hodiny a před 22 hodinou.
Když se nic neděje, ani neotevírám platformu.

Člověk má volnost na cestování, proto jsme v dubnu projeli celé Pyreneje, dělali jsme krátké túry a Lenka si fotila a létala s dronem …

V pondělí startujeme

Už od pondělí si dáme takovou malou „vánoční školu“, kde si naše strategie ukážeme. Startovat budeme v pondělí 27.11. 
Kurz bude online, zdarma, ukážeme si postupy a strategie krok za krokem. Registraci máte zde, vítejte – a zkontrolujte si, že vám přišlo ode mne potvrzení. Jinak bohužel přijdete i o lekce.

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.