Opce: „Malá domů“, nebo lepší nákupní cena?

Rád používám jednoduchý postup, kde buď získám „pár drobných“ když jde trh proti mně, nebo větší zisk když jde trh mírně mým směrem, anebo rovnou nakoupím za „libovou cenu“.
Samozřejmě i tento postup má svoje limity a omezení, a samozřejmě jej lze nahradit třeba jednoduchou konstrukcí výpisu naked put opce.

GOOGL po splitu, chceme nakupovat!

Máme za sebou split GOOGL a my bychom rádi nakoupili za boží cenu 93 dolarů. Jenže tam se „strejdovi Gůglovi“ moc nechce.

Výpisem naked put sice dostaneme jasně stanovené prémium, ale to je nic moc: cca 10-15 dolarů. A máme bloknutý plný margin.

Hokejka z TOS nám napoví, jak se bude pozice vyvíjet

Postavíme si konstrukci z put opcí:
– kupujeme 98
– prodáváme 2x 96
– kupujeme 93

Budeme chtít získat za tuto konstrukci aspoň 7 dolarů, bychom měli zaplacené komise a zůstalo pár dolarů v kapse.

Jaké jsou možnosti?

  1. Trh půjde nahorů, konstrukce expiruje a nám zůstane „na kafe“ cca 2 dolary. Ok co se dá dělat, malá domů.
  2. Trh půjde k 96. To se nám už líbí víc, protože tady nám začíná růst zisk. A to až k 200 dolarům, což je destinásobek toho, co bychom dostali za pouhou naked put.
  3. Trh půjde pod 96 : Konstrukci uzavřeme, s mírnou ztrátou, ale v tu chvíli můžeme vypsal naked put 93 a tím získat vyšší prémium než kdybychom udělali naked put 93 od samého začátku.

Berte to jako hrubý nástřel, s vývojem trhu lze hrát další a další kombinace.
Mimo jiné: Co když nechci koupit 100 kusů, ale jen část? Kdo znáte můj kurz „Investuj jako hedge fond“, máte návod kombinací s CFD …

Kouzlo opcí je ve variabilitě. A občas nám leží „peníze na zemi“, jen je stačí sebrat …

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše   Manuál zdarma si stáhněte zde:

Martin Kopáček manuál zdarma
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.