Opce: Dividenda „navíc“? To je náš šálek kávy

Zažíváme zajímavé časy na burze, i když jsou trhy nyní už relativně vysoko. Klesá samozřejmě volatilita i prémia opcí.
Jak můžeme v těchto situacích manévrovat a čím vylepšíme cash-flow?

„Dividenda“ navíc

Podívejte se na tento screenshot z našeho TradingHubu, kde jsou některé z našich nedávných obchodů:

V době, kdy jsou trhy příliš vysoko, hledáme podobné obchody na volný cash, a místo volatility, prodáváme čas, a to hodně času…
Prostě, hrajeme na dlouhodobou kartu: Když trh nenabídne prémium kvůli volatilitě, vezmeme si peníze které jsou v „thétě“ ceny opcí. Čili si necháme zaplatit za časovou složku prémia.
Tato strategie je pro nás jakousi „dividendou v době přílišného růstu“.

Trhy nám rostou, volatilita klesá

Pokud trhy půjdou takto vysoko dál, můžeme očekávat, že opět nastanou tyto obchody. Stačí se podívat na graf – ale pozor, bylo by chybou nepřipravit se také na možnost korekce! Není růže bez trní, a proto je třeba hledat velmi vzdálené SR úrovně:

Hedžování a zajištění

Protože trhy jsou nyní relativně – opakuji, relativně! – vysoko, je třeba myslet také na zajištění. Ano, pojišťování pozic ubírá zisk. Ale na druhé straně, i tak jsme dosáhli velmi konzervativními postupy solidní výsledek, jak vidíme ze screenu z platformy:

Kombinace „vybírání théty“ v rostoucích trzích a investice do zajištění pozic je fajn. Je to naše cesta, jak zůstat v hře a zároveň minimalizovat potenciální ztráty. Jak? Budeme si ukazovat v opčním kurzu pro nováčky, už od 27.11., registrujte si místo zde.

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.