Nový videoseriál o tradingu zdarma

Dobrý den přátelé,

rozhodl jsem se pro vás připravit videoseriál, kde se podíváme na různé oblasti tradingu. A to od začátků až po pokročilé metody.

Cílem není jen vytvořit pro vás seriál, kde bude vysvětleno co je forex a co je to USD. Mým cílem cílem je vytvořit průvodce, který vás provede od začátků, kdy začínáte s minimálním kapitálem, až k tomu, jak přemýšlí a pracují úspěšní obchodníci s velkým kapitálem. Zkrátka vám ukázat cestu k finanční nezávislosti, po které je mi ctí kráčet a každému přeji, aby se na ní také dostal!

Podívejte se na video co vás čeká a také mám na vás jednu prosbu, za pomoc budu velice vděčný :).

Komentáře
 1. janm napsal:

  Algotrading je hodně komplexní, a aby tomu člověk lépe porozuměl, je nutné si dílčí informace spojovat do souvislostí, a vědět co jak a proč funguje.
  Napadají mne tato témata:
  • Myslím, že by bylo užitečné vysvětlit principy indikátorů, které se ve strategiích používají a jejich logické rozsahy hodnot. Kolik z nás ví, jaký je rozdíl mezi RSI, CCI nebo Heiken Ashi atd? Co je kdy lepší a na jaké měnové páry? S tím souvisí i logika strategií, a to že SQ u některých stavebních bloků používá nelogické hodnoty.
  • Money management: určitě by stálo za to se tomu věnovat detailněji
  • Specifika konkrétních měnových párů, na co si dát pozor, specifika obchodních seancí.
  • Strategie na D1, sice k tomu je bonusové video, ale nemožnost použití většiny testů robustnosti a nemožnost ověření na demu ve střednědobém horizontu dodává D-jedničkám vyšší míru nejistoty při nasazení na účet. Lze tuto nejistotu z nedostatku ověření při vývoji snížit nějakými dalšími testy?
  • Tipy k metatraderu a FX blue: platformy mají určitě některé zajímavé funkcionality, na které nebyl v kurzu čas.
  • Systematika práce, zní to asi legračně, ale jak strategie přibývají, něco je rozpracované, něco hotové, něco ověřené ale nenasazené, něco obchodované a něco vyřazené, tak to chce jednoduchý systém, jak se ve své práci orientovat. Jinými slovy nastavení efektivity a přehlednosti.

 2. m.andrst@didaprom.com napsal:

  Dobrý den pane Zaňko,

  předpokládáte prosím, že tento Váš seminář bude přínosný i pro absolventy Vašeho kurzu AOS?

  Otázek okolo tradingu je hodně, nicméně bylo by asi vhodné znát nástřel osnovy (kostru), kam se budete kurzem ubírat.

  V prvním přiblížení (bez ohledu na vhodnost tématu) mě napadají otázky na fundamentální drobnosti, na kterých se obchodník – začátečník může „zadrhnout“, resp. ho mohou odradit v dalším zájmu o věc, např. dotaz na :

  a) možnost (Vaší zkušenost) s výběrem brokera s ohledem na platformu.
  př.: při uvažovaném vstupu do XTB jsem zjistil, že nelze obchodovat přes Ninja Traders ani Sierra Chart (obchodování tzv. order flow…).

  b) zkušenost s brokery (platforem) ohledně časové odezvy na zadaný příkaz …

  c) Broker vers. jeho spolehlivost (pojištění, registrace).
  př.: uvažoval jsem o vstupu do platformy Golds..way (nabídka pana Jiřího M… ), nicméně jsem nikde nedohledal info o pojištění (FINRA, SIPC..) a písemné dotazy zůstaly nevyslyšeny (=> ztráta času) .
  Golds…way nabízí jednorázové 50% navýšení základního kapitálu při vkladu $10.000 + 4-7% úročení, nicméně s ohledem na nemožnost dohledání jejich solidnosti jsem od úmyslu odstoupil.

  Nečiním si žádný nárok na relevanci výše uvedených poznámek, nicméně – jak už jsem psal před časem – vždy jsem důrazně vyžadoval od svých lektorů, aby podávali i informace fundamentální, se kterými následně v praxi seminaristé budou potýkat.
  (Např.: nebylo by asi solidní probírat statě o proporcionálním řízení ventilových terminálů, bez toho, abychom hned v počátečních podmínkách nestanovili čistotu a kvalitu fluidního media na max. velikost 5 mikronů u prachových částic…. 🙂
  To, co mě dnes v různých kurzech chybí je právě absence fundamentálních základů, na kterých se pak dá stavět. I když je mi jasné, že v matematice, kterou jsem přednášel to ani jinak nelze.

  Tyto poznámky si dovoluji vznést jen proto, že se mi líbil Váš přístup prezentovaný v semináři AOS a samozřejmě i respektuji zlaté pravidlo brainstormingu, že cca jen každá 70 myšlenka může být použitelná! 🙂

  M.Andršt

 3. Marek napsal:

  Dobrý deň.
  Možno by na začiatok bolo vhodné a motivujúce, ak by ste v niekoľkých videách popísali vašu cestu od nuly až podnešok. Možno aj podrobnejšie. Akýsi váš životopis tradera.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *