Měsíčně 24.163 Kč navíc? Nic nereálného.

Peníze si můžete vyrobit. Dělám to tak taky, s přestávkami od roku 2012. V domácích podmínkách se běžně dalo vytěžit kolem 12,000 až 19,000 korun měsíčně, s lepší výbavou kolem 50.000 korun. Na farmě to bylo ještě veselejší, ale je to už jiná liga

24.163 měsíčně

Poslanec Vymazal si takhle přilepšil k platu, ten článek asi znáte. Prostě si těžil Zcash. Největší omyl, který dnes vidím, je že lidi jsou pořád fixovaní na bitcoin – přitom zisky z těžby jsou dávno jinde.

Natěžit si prachy je jedna cesta. Když to jedete v malém, stačí umět posoudit poměr náklady/výnosy a stačí být v ČR. Jako Vymazal, který si tu vesele těžil.

87.612 Kč měsíčně

Vyšší level: Farmaříme – rozumí se „máme slušnou farmu, těžební mašinky“. Na notebooku tohle už prostě vytěžit nejde. Ale zase matematika je taková, že náklady na „železo“ se vrátí za cca 4-7 měsíců těžby.

Nebo se dá začít v malém a postupně za vytěženou měnu přikupovat železo. Tohle chce už trošku umět počítat a sledovat akutální dění. Není pravda, že nové stroje jsou automaticky výkonnější. A dá se slušně vydělat třeba tak, že prodáte mašinu co vám vydělala a koupíte jinou.

To už se ovšem hledá lokalita s dobrou cenou energie. U mně to do nedávna bylo Bělorusko. A hlavně už netěžíš jednu měnu, ale třeba 8 kryptoměn. Sedm z nich budou „shitcoiny“, ale 1 bude raketa. Pamatujete, jak bitoin letěl z 200 dolarů na 1000? Tak to je směr i u několika dalších měn

Těžím, nakupuji, prodávám

Metoda „kup a drž“ je nesmysl. Rozumnější je zapojit do procesu trojúhelník „těžba, prodej, nákup“. To znamená, že těžím to, co je ekonomicky zajímavé + nějaký ten „shitcoin“ do šuplíku. Když povyrostou, měním za cash nebo měním za jiné coiny, které by mi na těžení nepřišly zajímavé.

Taky už lze shortovat, čili spekulovat na pokles. To je pro kluky co mají jedinou mantru „HODL“ něco nepředstavitelného 🙂

Tohle je fajn sranda a zábava. Dobré je, že to vynáší. Kdo si chcete zařídit farmu nebo postavit „trojúhelník“, tak se můžete přiučit.

Včera jsem poslal první lekci, dnes druhá, pro nepřihlášené tady

Komentáře
 1. Profilový obrázek Nest Vura napsal:

  Dobrý den, mám pár skromných dotazů:

  1. Myslíte si, že se těžaři v případě pádu cen chovají obdobně jako je tomu u běžných komodit, tj. je-li cena krypta blízká jejich nákladům, stávají se z nich samotní kupci a nenechají tak krypto padnout, protože by to ohrozilo je samotné?

  2. Kryptům se obecně vyčítá nemožnost inflace a malá kapitalizace pro jejich masové využití v reálné ekonomice. Neřeší tento problém snad různé formy hard-forků viz. Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum Classic atd.?

  3. Bitcoin je brán jako digitální zlato, a proto by se dalo očekávat, že jeho cena poroste, když na trhu bude panika a nejistota, což ale nepozoruji a je s trhem spíše v korelaci. Čím to?

  4. Jak velký vliv na pohyb ceny Bitcoinu mají dnes jeho futures kontrakty na burzách CBOE a CME, které dny dochází k jejich vypořádávání?

  5. Jak velké ohrožení budoucnosti vidíte u krypt typu PoW -vs- PoS viz. Ethereum

  6. Monero, podíl tajných služeb apod. živlů na jeho cenu a prodejní tlak spolu s těžaři dlouhodobě, jak to vidíte?

  7. Kvantové počítače a připravenost krypt na ně, odolnost proti nim, jaká vidíte rizika?

  8. Budoucnost, namísto centrálních bank, různá odvětví s vlastními krypto v rukou vedoucích korporací a plný přechod po flash-crashi? 🙂

  Díky.

  • Krypto Krypto napsal:

   Dobrý den,
   pokusím se stručně reagovat, ale většina vašich dotazů je na delší diskuzi a navíc určitě nemám patent na pravdu 🙂
   1. Narozdíl od běžných komodit jsou ceny kryptoměn ovlivněny daleko víc sentimentem na trhu, negativní a pozitivní mediální obraz silně ovlivňuje chování „investorů“. Kromě toho narozdíl od běžných komodit je u kryptoměn často držitelem velkého množství mincí jeden subjekt a ten pokud by je prodal, tak samozřejmě způsobí okamžitě velkou reakci. A co víc, často je tímto majitelem autor měny samotný, který si ji na začátku sám natěžil za nízké náklady.

   2. Možnosti uplatnění v reálné ekonomice testují i banky, máme tu bankomaty, zrychlují se transakce, přidávají se obchody s možností platbou přímo BTC. Jediný problém je, že v tomto má nejvíc výhod BTC, což ale zdaleka není ta výhledově nejzajímavější kryptoměna, ale jako pionýr určitě vyšlapává cestu.

   3. Příměr se zlatem je spíš slovní obrat, protože pokud by zlato mělo 1500 dalších konkurujících podobných drahých kovů, tak by se také chovalo jinak, navíc platí to co u bodu jedna, hodně cenu ovlivňuje sentiment trhu a mediální obrat, naivita některých „investorů“ v kombinaci s neuváženými spekulacemi pak volatilitu trhu dělá opravdu velkou. Stačí se podívat na minima a maxima v 2017 a 2018 u všech zajímavých kryptoměn …

   4. Neumím odpovědět 🙂

   5. Záleží na tom, co se podaří „trhu“ prodat jako „sexy“ řešení a protlačit mezi veřejnost, ethereum mělo výborný marketing který ale ovlivní všechny letošní zákazy inzerce na velkých serverech a propad trhu, navíc má 2 víceméně totožné konkurenty s lepší technickou stránkou mincí, ale jako velkou výhodu má dobrou známost značky a tržní kapitalizaci. Obecně si myslím, že v budoucnu má šanci BTC porazit hlavně měna s rychlými a levnými platbami, jasnou decentralizací a energeticky nenáročnou těžbou, jde pak jen o to přesvědčit nějakou kritickou masu uživatelů. V tuto chvíli je kandidátů na trhu několik, ale je potřeba vyčkat jak se jim budeš dařit prosadit měnu mezi veřejnost.

   6. Klíčové pro těžaře je, aby mohli těžit ziskově, kde to půjde dlouhodobě udržet, tedy nebude to energeticky tak šílené jako u BTC, tak je cesta pro velký růst v budoucnu, speciální jakmile se zase výnosy z BTC těžby zmenší za dva roky. Do toho platí, že jakmile spadne cena měny pod náklady na těžbu, je to velký problém, a tato hodnota třeba u BTC už není zase tak nesmyslně daleko.

   7. Za řadou nových měn z top 20 jsou výborné týmy kryptografů a vědců, technologicky jsou nové měny opravdu dobře připravené, ale platí, že pokud by se povedlo nabourat ty stávající, je to jenom cesta pro nějakou novou která bude na to více připravená a nahradí je, je to jenom otázka času. Takže z toho bych obavy neměl, je potřeba jenom sledovat trh a nenechat si za pár lét utéct „vlnu“.

   8. V tuto chvíli velmi vzdálená budoucnost, některé banky a fin. instituce s kryptoměny už pracují, ale bavíme se o o přechodu celé společnosti a to není určitě otázky příštích 10 let, tak rychle svět nestíhá měnit a aktivní populaci 40+ nejde ze dne na den edukovat a učit nové věci, nebude se jim chtít 🙂

 2. Profilový obrázek Robin napsal:

  Dobrý den. V článku uvádíte, nějakou částku jako investici do těžebního zařízení a nějaký výnos. Chápu, že je to naprosto individuální (cena elektřiny, náročnost těžby danné kryptoměny, apod.)

  Ale můžete mi sdělit alespoň odhad, jak velký příjem měsíčně ( korunách při aktuálním kurzu kryptoměn) bych mohl získat za investici řekněme 400.000,- CZK?

  A ještě jeden dotazy opět chápu, že je to velmi individuální. Ale jaká je asi životnost těžebních zařízení, pokud je dobře zařizeno chlazení a stroje jedou non-stop.

  PS: Jednalo by se o situaci, když jsou těžební zařízení v mining farmach, nikoliv v “domácí péči” 🙂

  Předem děkuji za odpověď.

  • Krypto Krypto napsal:

   Dobrý den,

   bez ohledu na výši investice se realisticky návratnost investice do HW bude pohybovat mezi 6 a 12 měsíci, podle vývoje trhu. A bavíme se o tom, že nebudete u toho spekulovat třeba na pokles BTC.

   Výše investice pro vás samozřejmě znamená v absolutních číslech vyšší zisk, ale i rizika. Pokud jde o životnost HW, lze pracovat konzervativně s jednotkami let, plánovat na delší dobu nemá vůbec smysl, protože se trh může tak moc změnit, že už třeba nepůjde ani efektivně těžit, je potřeba mít krátkodobý horizont jako prioritu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů