KOMODITY po mexicku

Letošní rok je pro obchodníky obchodující komoditní trhy podle údajů COT reportu prozatím mimořádně úspěšný. Za necelou první polovinu roku jsme s kolegy v rámci Komoditních a spreadových edukativních tipů zobchodovali šest příležitostí, které nám trhy nabídly, a hned pět obchodů nám přineslo zajímavé zhodnocení a jediný obchod pro mě skončil v drobné ztrátě na úrovni sto třiceti dolarů. Posledním obchodem, který stále ještě držím je dlouhá pozice na mexickém pesu, o níž jsem kolegy obchodníky informoval jedenáctého května v přiloženém mailu.

Důvody nákupu mexického pesa byly, jako obvykle založeny na údajích, které nám poskytuje COT report. Ten je zveřejňován každý pátek a dává obchodníkům přehled o tom, jaké pozice mají na komoditních trzích commercials, velcí spekulanti a také my ostatní zahrnutí pod pojem non reportable. Vědět jak jsou na trhu, na který se chystáme vstoupit rozvrženy síly, je mimořádně užitečná záležitost. Je to podobné, jako když člověk vběhne a koleje pro ležící dvacetikorunu a nevěnuje pozornost tomu, že se právě blíží vlak. Co nám tedy COT report o trhu s mexickým pesem odhalil?

V horní části obrázku se nachází cenový graf. Jeho řeč je jasná. Mexické peso se v posledních týdnech dramaticky propadlo, nicméně na trhu je nějakou dobu už patrná stabilizace. První křivka pod cenovým grafem je klíčová. Ukazuje nám, že commercials, tedy nejsilnější skupina na trhu představující reálné a skutečné insidery, jsou na trhu s mexickou měnou extrémními kupci. Stačí se podívat do minulosti a každému je zřejmé, jakou má tato skupina sílu. Kdykoli se z commercials stali extrémní kupci, skončil na trhu pokles a dočkali jsme se přinejmenším několikatýdenní růstové korekce, kdy ne rovnou zásadní změny trendu. Pokles se tedy stabilizoval a z commercials jsou opravdu silné kupci. Tolik zatím víme. Další informaci nám přidala nejspodnější křivka pod cenovým grafem. Jedná se o hodnotový indikátor. Ten mě s překvapivou pravděpodobností ukazuje, jestli je komodita drahá, nebo levná. Zde byla odpověď jednoznačná. Mexické peso je na současných cenách levné. Mozaika je téměř kompletní. Žádná raketová věda, žádný integrální či diferenciální počet.

Jak je vidět z dalšího grafu, mexické peso nás nezklamalo a skutečně vyrazilo prudce nahoru a jeho pohyb obohatil naše obchodní účty o hezké, pětimístné částky. V současnosti jsem již většinu své pozice prodal a zůstal mi ještě jeden, poslední kontrakt. Zisk na něm se pohybuje kolem dvou tisíc dolarů. Když připočtu uzavřený zisk další tisícovky, který jsem v mailech on-line avizoval, necelý měsíc v mexickém pesu nám zaplatil téměř 75.000 korun.

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.