Komodity: Kde najdete indikátory?

Jsou věci, které se stávají a které neovlivníme. To je v tradingu normální a je potřeba se s tím umět vyrovnat.


V tomto případě NASDAQ koupil quandll (náš zdroj dat COT) a přestal poskytovat ke stažení data COT reportu. Nemáme tedy v Tradingview čisté pozice a COT index. Je to problém? Ne, není to problém: Pro nás se prakticky nic nestalo, jenom je potřeba trochu změnit naše základní nastavení. Jak na to?

1) V balíčku indikátorů dostupných na diskuzním fóru členů komoditního kurzu (vlákno „Knihovna TradingView skriptů„) na stránce 1 hledejte PÁTÝ příspěvek shora. Autor Petr Eff, vidíte zde 12 bodů a především PŘÍLOHU/ATTACHMENTs s názvem „ostatní.zip“:

Přílohu si stáhněte, odzipujte, a máte indikátor CPXY. Je to indikátor, který vykazuje velkou shodu s tradičním COT indexem a který mnoho předních obchodníků používá spíše než samotný index.

CPXY Indikátor: Co umí?

Mapuje činnost velkých hráčů a je navíc mnohem univerzálnější. Je možné ho použít na prakticky libovolných timeframech a také pro libovolné podklady. Tedy nejenom komoditní futures, ale také akcie, ETF, měny atd. Namísto indikátoru COT index použijeme v Tradingview právě CPXY.
Tím máme problém s neexistujícími daty COT vyřešený.

2) pod CPXY připojíme hodnotový indikátor označený v balíčku indikátorů jako WVAX. Titulní screen máme hotový a můžeme pracovat. Máme dobrý přehled o obchodní aktivitě velkých hráčů a o aktuálním nadhodnocení (podhodnocení komodity).
Přikládám screeny z aktuálního obchodu na pomerančovém koncentrátu, v kterém držím zisk kolem 9.500$. Jak je vidět, vše je funkční a CPXY svoji práci dělá dobře:

V neděli naposledy!

Kdo ještě nejste v partě, a nemáte přístup k indikátorům / do našeho soukromého diskuzního fóra, zbystřete! V neděli ve 20:00 uděláme druhé, A TAKÉ POSLEDNÍ, vysílání. A o půlnoci v neděli UZAVŘEME PŘÍSTUPY do naší party.
Registraci na poslední webinář máte zde, a přístup rovnou do naší party zde. Neváhejte, brána se brzo uzavře ….

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.