KOMODITY: Dáme si kakao!

Komoditou o níž letos s kolegy velice často hovoříme, je kakao. Ani této komoditě s nevyhnul hbitý výprodej spojený s korona virovou krizí. A to je situace, kterou máme rádi!

Kakao po čtyři týdny prudce klesalo, a svůj pohyb zastavilo na svém tradičním supportu, na hranici kolem 2200 bodů. Na této metě se následně opět odehrálo tradiční představení, které ukazuje následující obrázek:

Žraloci mají kakao rádi

Po propadu na 2200 bodů se na kakao vrhnuli žraloci – commercials (tedy pěstitelé a zpracovatelé kakaa, vysvětlujeme v bezplatném kurzu )a začali kakao ve velkém nakupovat. O tom svědčí první křivka pod cenovým grafem.

Druhá křivka ukazuje, že prodejní aktivita skupiny large traders, kam patří komoditní a hedgové fondy se zcela utlumila a tato skupina již další prodeje kakaa prakticky zastavila.

Poslední křivka pod cenovým grafem je pak hodnotový indikátor. Ten nám vyslal zprávu, že je kakao po nějaké době, opět levné.

Základní nastavení téměř ideální.

Cena klesá – poptávka roste

Velice dobrou zprávou také je to, že i když ceny na burze ještě chvilku klesaly, nebo stagnovaly, reálná poptávka po komoditě již v té době soustavně rostla.

Ano, burza si občas vymýšlí a má sklony k přehánění.

V dnešní době, kdy media hravě dokáží udělat z komára velblouda během několika málo dní, to není nic neobvyklého.

Burza má ovšem tuto schopnost už od nepaměti. Mr. Market s námi rád hraje hru na schovávanou a testuje naši všímavost. My jsme si ovšem všimli. Jak jsme to dokázali? Ukázal nám to další graf.

Na něm vidíme dvě trendové čáry.

  • Ta v cenovém grafu podtrhuje, že cena kakaa se několik dní pohybovala nevšímavě do strany.
  • Nicméně trendová čára pod cenovým grafem ukazující reálnou poptávku po červencovém kontraktu kakaa, kterých bych chtěl zobchodovat, již v té době jasně rostla. Rostoucí poptávka, o níž prozatím burzovní ceny nemají ani ponětí.

Pro nás, komoditní obchodníky je to fajn kombinace!

Tady cítíme peníze, kolegové. Když k tomu přidáme fakt, že mám „v zádech“ naše věrné žraloky…  Zbývá už jediné… Vyřešit vstup do trhu.

Jak? To si právě teď ukazujeme v našem bezplatném kurzu.

Vašek

PS: Jestli je to pro vás „španělská vesnice“, sleduje právě teď Komoditní kurz ZDARMA. Přidejte se a sledujte každý den novou lekci.

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.