Komodity: 250.000 Kč je doma, jste na palubě?

V naší obchodní strategii se zaměřujeme na držení tří otevřených pozic, kde jsme vždy v dlouhých (long) pozicích. Jedná se o pomeranče, boby a kukuřici a také jsme zobchodovali tradiční spread na benzín.

Klíčovým nástrojem pro naše obchodní rozhodnutí je COT (Commitment of Traders) report, který detailně sleduje pozice největších hráčů na trhu. Tento přístup jsme probrali během dvoutýdenního bezplatného kurzu a nyní tuto metodu dále rozvíjím v rámci skoro dvojměsíčního pokračování kurzu.

Využití COT reportu a technické analýzy

Pozice, které držíme, jsou založeny na kombinaci faktorů, které zahrnují výhodné cenové úrovně komodit a klasickou technickou analýzu. V případě všech zmíněných komodit jsme zaznamenali, že tzv. commercials, tedy obchodníci využívající komodity pro své podnikání, se ukázali jako extrémně silní kupci.

Díky našemu indikátoru jsme také identifikovali, že komodity jsou v současné době „levné“ a zároveň dosáhly významné support/resistance úrovně.

Výsledky obchodů a význam funkčního vzdělávání

Na pomerančích jsme aktuálně dosáhli 6.000 USD zisku a plánujeme tuto pozici držet, jelikož jsme posunuli ochranný stop-loss a očekáváme další vývoj. Naopak pozice v kukuřicisóji jsou v současné době okolo nuly (175 dolarů a -137 dolarů). Tady si počkáme, stop-loss je daleko:

Zavírali jsme také zisk 355 USD na bull spreadu na benzínu, což je výsledek tradiční sezónní strategie a částečně byl ovlivněn také COT reportem:

Zavíráme vstup do party: poslední vysílání

Naše strategie nejsou o žádném kouzlení, ani nejsou žádnou raketovou vědu. Spoléháme na systematické vzdělávání a uplatňování osvědčených principů technické analýzy a interpretace COT reportů.
O tom si povíme v neděli na našem posledním vysílání. Bude to zároveň poslední možnost připojit se k naší komunitě, kde sdílíme naše znalosti a zkušenosti. Zaregistrujte se zde , je to poslední vysílání, kde sdílíme naše know-how, a zároveň zde v neděli bude POSLEDNÍ PŘÍLEŽITOST vyrazit na cestu k dalším 250.000 Kč s námi.

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.