Intradenní obchodování: Želvy

Příběh „Turtles“ nemá smysl opakovat, každý ho zná: Lze naučit burzovní obchodování praxí?

Před pár měsíci jsme se rozhodli, že to vyzkoušíme. Máme rádi akci a praxi, nikoliv nekonečné backtesty a teoretizování. Takže jsme udělali castingy a vybrali potenciální vhodné kandidáty, které intradenní profesionál Peter Murín bude učit obchodovat.

intraday1

Na castigu v Praze, Brně a Bratislavě jsme vybrali vhodné lidi: Od nováčků po lidi, kteří už obchodovat zkoušejí. Vybraní se stali „želvami“. Od brokera XTB jsme dostali pro naše želvy živé účty se 100.000 Kč – tímto chci poděkovat týmu XTB, že měli „koule“ do toho s námi jít 🙂

intraday5

Tento týden jsme ve Španělsku. Želvy se učí od Petra Murína jeho postupy obchodování měnových párů. Vše v praxi, žádné nekonečné teorie 🙂  Peter ukazuje a vysvětluje systém, vstupy, výstup. Želvy se učí, hledají zóny, signální svíčky, vstupy, výstupy. A obchodují. Od samého začátku obchodují na živých účtech – první tři dny na účtech od XTB, dnes a zítra na svých vlastních účtech. Praxe, praxe, praxe… o tom je trading.

intraday2

Výsledky? Dámy lepší obchodníci než pánové. Víc klidu, víc rozvahu. Dámy si víc počkají na správné vstupy a víc si hlídají, zda jsou v trhu právě „chytré peníze“…

Žádný učený z nebe nespadl, takže všichni vylepšují vstupy a výstupy. Zažívají první zisky a ztráty. Učí se zachovat klid a rozvahu. Učí se vyhýbat obchodování při zprávách, udržet profit targety a správně nastavit stop-loss. Věřím, že zde vznikne parta budoucích traderů, kteří půjdou rychle cíli: k ziskovému tradingu.

Jasně se ukazuje, že je daleko efektivnější učit se přímo praxí. Místo „domácího kutila“ je lepší převzít hotové profi koncepty a pochopit podstatu. Chce to samozřejmě nakoukat trh, dostat se do „flow“. Želvy to zvládají velmi dobře.

Výhodou je, že nechybí odreagování a pohoda. Ta je v tradingu velmi důležitá. Je zde zásadní orientace na spolupráci, na společné sdílení myšlenek. Želvám držíme palce, vše natáčíme, připravujeme videa.

intraday4

PS:

Je tu pekelné připojení na internet, ovšem božský říjen. Zdravím ze Španělska a přeji všem rychlou cestu k výsledkům.

Ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.