Akcie: AT&T zvyšuje dividendu 35 let

Společnost AT&T (burzovní ticker T) patří mezi firmy, které mají akcionáři rádi. Telekomunikační obr, u jehož zrodu stál „otec telefonování“ A.G. Bell, je druhým největším dodavatelem „mobility“ a jedničkou v (končícím) segmentu pevných linek.

Proč mají „Téčko“ akcionáři rádi? Firma stabilně vyplácí a zvyšuje dividendu. Letošní dividenda je přes 6%, firma má velmi pěkné finanční toky.

Warner „pod střechou“

V červnu letošního roku se navíc AT&T dostala k bohaté nevěstě – firma získala povolení k převzetí Time Warner. Soud povolil převzetí prakticky bez omezení a podmínek, což potěšili jak AT&T tak i akcionáře.

Warner přinesl do AT&T takové značky, jako je CNN, HBO nebo studia Warner Brothers. V mediálním světě věhlasné značky. 

Věno nebylo malé – provozní hotovost 2,5 miliardy dolarů a dalších 10 miliard ze starších operací. 

Cena u 30 dolarů

Graf ceny akcie je aktuálně po delším poklesu, podívejme se na týdenní graf AT&T:

zdroj: stockcharts.com

Společnost má dluh kolem 174 miliard dolarů, přičemž průběžně dochází ke splácení či k refinancování dluhu. Zde také může být případné riziko udržitelnosti výplaty dividend.

AT&T je díky stabilní dividendě řazena mezi tzv. dividendové aristokraty. Pokud by došlo k omezení výplaty dividend, nebo kdyby výplata dividend měla být na úkor zadlužení, bylo by to varovné znamení.

Investování a dividendám zdar!

Ing. Tomáš Walter

PS: Jak získávám podíly ve firmách? Jak si buduji pasivní příjem z dividend? Jak jsem se k investování dostal? O tom je můj ebook ZDARMA:

Tomáš Walter
Tomáš Walter
Tomáš Walter je vyhledávaný investiční poradce a specialista na akciové trhy. Získal titul inženýra v Česku, ale i titul Master of Science v USA, kde pracoval několik let jako vrcholový manažer. Po návratu do Česka působil jako manažer také v největších mediálních domech (CNCC, CME) a budoval svoje investiční portfolio. Poslední 3 roky už pouze investuje, podniká a věnuje se své rodině, sportu a dobrému pivu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů