Obchodování komodit, a zvláště na trhu ropy, může být emocionálně náročné a vyžaduje důkladnou analýzu. V tomto článku se podíváme na aktuální obchod na ropě, včetně způsobu, jakým jsme se rozhodli spekulovat proti cenám této důležité komodity.
1. Klasický setup: Kombinace fundamentálních a fechnických faktorů
Náš obchod je založen na kombinaci fundamentální analýzy a technické analýzy. Již při našem posledním online vysílání jsme diskutovali o této obchodní příležitosti. Viděli jsme, že velcí hráči (commercials) byli po delší době extrémními prodejci ropy, což signalizovalo možný pokles cen. Tato fundamentální analýza nás vedla k myšlence, že ropa byla relativně drahá vzhledem k historickým cenám.
2. Technický vstup na denním grafu
Na základě fundamentální analýzy jsme se podívali na technickou stránku věci. Náš vstupní bod byl identifikován na denním grafu. Rozhodli jsme se vstoupit na trh pod úrovní low minulého týdne, tento bod byl naším vstupem do krátké pozice.
3. Řízení rizik: Stop Loss a profit target
Důležitou součástí našeho obchodního plánu byla správa rizik. Stanovili jsme úroveň stop lossu (SL) na 365 USD, což byl bod, na kterém bychom ukončili obchod, pokud by cena ropy začala stoupat. Naopak jsme si stanovili cílový zisk (PT) na 995 USD, kde jsme plánovali uzavřít krátkou pozici, pokud cena ropy poklesne a náš short bude v zisku.
Na našem grafu jsou jasně viditelné čáry označující naše vstupní místo (Entry), stop loss (SL) a cílový zisk (PT). Tyto úrovně byly pečlivě zvoleny na základě technické analýzy a pomohly nám správně řídit riziko a zisky v tomto obchodě.
Jak obchod dopadne, na to si nyní počkáme. A pokud čemukoliv z tohoto článku nerozumíte, budeme vše probírat v bezplatném komoditním kurzu, který dnes pokračuje druhou lekcí. Registraci zdarma máte zde, zítra vám přijde třetí lekce a z ní si prohlédnete i všechny lekce předchozí.