Komoditní obchodování není jedinou věcí, která mě zajímá. Čím déle obchoduji, tím méně času mě to stojí a tak je prostor pro další zábavy dostatečně velký. Jednou z takových kratochvílí jsou u mě šachy. Hra, která učí myslet a analyzovat aktuální situaci na šachovnici se může hodit i v jiných oborech. Třeba na komoditních trzích.
Minulý týden trávil v Praze osmý nejlepší šachista světa, velmistr Wesley So a tak jsem rád využil pozvání se této akce účastnit. S Wesleym jsem prohrál, stejně tak jako nejlepší český šachista David Navara, který se s ním utkal v zápasu na čtyři partie. Několik dní jsem ve společnosti skvělých šachistů na komodity prakticky zapomněl.
Příjemná posezení nad šachovnicí, ale i bez ní jsou pro mě vždy vítaným sedativem. Uklidní nervy a člověk získá potřebný nadhled. I setkávání s úspěšnými lidmi vás posune na zcela jiný level, než na ten, kde se většina lidí nachází.
Trading mně připomněly jen občasné maily a sms s realizovanými pokyny. Úspěšného ukončení se v průběhu akce dočkal můj obchod se stříbrem. Ceny se vrátily nad úroveň posunutého stoplossu a výstup na hodnotě 16,10 tak přinesl celkově hezkou šestimístnou částku.
Hned po skončení festivalu jsem otevřel krátkou pozici na sójovém oleji, který je jednou z komodit, kterou obchoduji velice rád. Umí hezky trendovat a nemá ani vysoké požadavky na margin. Většina požadovaných podmínek byla splněna a tak byla realizace velice blízko.
Radost z dobře se vyvíjejícího obchodu mě ale v pátek pokazil chvilkový spike. Trefil přímo můj posunutý SL a tak jsem z dobře vypadajícího obchodu venky se ziskem pouhých cca 150 USD na kontrakt.
Nový COT report nepřinesl nic mimořádně nového. Potichu budeme sledovat dění na ropě, euru a pomerančovém koncentrátu, zda se to ale přemění v obchod, prozatím netuším. Důvody jsou různé a vysvětlovat je, je nad rámec tohoto články.
Zajímavý vývoj může také potkat evropské akciové indexy. Řecký bubák je opět za rohem a evropské akcie ztratily v uplynulých týdnech hodně ze svých letošních zisků. Otázkou je, jestli se už blíží konec paniky. Pokud bych si měl vsadit, pak bych se přiklonil spíše k táboru optimistů.
Pohled na indikátor, který v komoditách používám pro indikaci změny trendu je u německého, francouzského a britského indexu prakticky shodný. Postupně se dostáváme na úrovně, kde je obrat trhu poměrně pravděpodobný. Ještě je tu nějaký prostor, ale velký už rozhodně není….
[reklama]