Obchodovat futures s menším účtem není jednoduché. Malý účet člověka nepustí do všech komodit, nedovolí mu využívat všechny dostupné produkty a stejně tak je to se strategiemi. To je všechno pravda a nelze s tím polemizovat. Neznamená to, ale že by to nešlo a že by nebylo možné s menším účtem v komoditním světě profitovat.
Jsem už od začátku října na tradičním prodlouženém létě, které začalo ve Španělsku, a právě pokračuje v Thajsku. Takové cestování po rozličných částech světa, klade na obchodníka značné nároky. Člověk si chce užít moře, klidu a pohodlí, které nám pobyt v kvalitním hotelu nabízí, a tak jde někdy trading na druhou kolej. Dalším problémem je časový posun. Nejde mi teď o to, že se nám v hlavě pere den s nocí, jako spíš o to, že tu hlavní obchodní hodiny amerických burz začínají večer a „close“ je odzvoněn ve čtyři ráno. Když chce člověk nejen žít, ale také spát, pak je evidentní, že musí něco ze svého obvyklého přístupu změnit a využívat instrumenty, které nemusí mít nutně stále pod kontrolou a které nemají velké nároky na „údržbu“.
I proto jsem ve svých posledních obchodech, které jsem provedl v rámci Komoditních a spreadových edukativních tipů, používal k obchodování komodit opce a opčníd strategie. Všechny tyto obchody byly určeny právě pro menší portfolia a měly omezené a pro malá portfolia přizpůsobené riziko.
V prvním z nich jsem spekuloval na růst, nebo „nepokles“ cen ropy, která byla po silných propadech, kterých jsme byli svědky ve druhé polovině září již skutečně silně přeprodaná.
Prakticky celá trojce indikátorů, které rád používám ukazovala, že je ropa zřejmě již na konci svého propadu. Když k tomu přidáme silný technický support a také to, že většina indikátorů, které ukazuji a vysvětluji ve svém komoditním kurzu hovořila jasně ve prospěch dalšího „nepoklesu“, pak nebylo co řešit.
Ceny ropy se skutečně vydaly vzhůru a přinesly mně při snesitelném riziku solidní profit ve výši 130 dolarů na kontrakt.
Velice podobně se odehrával obchod na sójových bobech. I jejich cena byla trhem poslána na hodnoty, které se jak z hlediska mých indikátorů, tak z hlediska technické analýzy jevily jak přemrštěné. COT report říkal sell, sezonalita s tím souhlasila a také technika v podobě již výše zmíněných indikátorů křičela: „Dost bylo růstu!“
A tak i tady přistál našim kolegům odebírajícím Komoditní a spreadové edukativní tipy v emailových schránkách mail s prodejním pokynem na vertikální bear call spread na této pro mě velice oblíbené komoditě. A i tady jsme se dočkali očekávaného. Ceny bobů se vydaly opět na jih, volatilita poklesla a my jsme si připsali další ziskový obchod. Konkrétně 70 dolarů na každý otevřený kontrakt.
Posledním opčním obchodem, který jsem v průběhu prodlouženého léta zrealizoval byl iron condor na zlatě. Otvíral jsem ho na počátku října a důvodem k jeho otevření byla vysoká úroveň volatility, která na trhu se zlatem tou dobou vládla. Čím vyšší volatilita, tím také získá obchodní širší cenové pásmo (profit area), v němž se cena zlata může pohybovat, aby byl obchod ziskový. A také zlato splnilo moje očekávání a po několika týdnech jsem mohl kolegům odeslat mail s výběrem zisku na této pozici.
Odměna za moji dovolenou a jen občasné sledování trhů mně bylo získaných téměř 300 dolarů na každý kontrakt. Když k tomu přidám úspěšné obchody, o kterých jsem psal v jiném článku, prodloužené léto bylo úspěšné. Obchodovat komodity prostě jde. I s malým účtem, i na dovolené, i v jiném časovém pásmu, i při práci… Jde to!
Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?
Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.
Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!
——————————-
Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem: