Ing. Jan Dvořák

Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu.

Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají.

Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních a menších firem, zejména komoditních.

Martin Kopáček

Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty.

Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call.
Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu.
Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility.
Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Moje obchody a komentáře jsou k dispozici na www.martinkopacek.cz

Ing. Václav Pech, Ph.D.

Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu.

Na burze obchoduji převážně komoditní futures kontrakty a opce. Jsem také zkušeným akciovým investorem. Nicméně Larryho zkušenosti ( včetně jeho mentoringu ) mě přivedly k větší specializaci na komodity.

Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust

Jan Vašíček

Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday traiding je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©.

O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.