Zlepšování výsledků je v módě

Fixluje 9 z 10 firem

Sledujete zveřejňované výsledky firem? Mějte na vědomí, že v čím dál větší módě je zlepšování výsledků prostřednictvím zveřejňování tak zvaných non-GAAP výsledků jako prvních. Non-GAAP čísla jsou upravena o nevhodné položky. Non-GAAP čísla zveřejňuje nyní devět firem z deseti (měřeno společnostmi z indexu S&P 500).

Samozřejmě, společnosti musí uveřejňovat výsledky i podle účetních standardů, ale někdy bývá kladen menší důraz než na výše zmíněné upravené výsledky.

Výzkum „šoupneme za buk“

Co na to finanční analýza? Záleží, na to, o jaké úpravy se jedná. Pokud jde o mimořádné položky, které bych stejně ze své analýzy vylučoval, nebo zveřejní čísla, jako jsou EBIT, EBITDA nebo volné cash flow, usnadní mi to práci.

Pokud ale (což je častější), společnost vyloučí třeba náklady na výzkum nebo něco podobného, je z toho zavádějící výsledek. Vždy k tomu narůstá riziko rozdílů mezi takto upravenými výsledky. Nyní je to v průměru cca 25% zlepšení výsledků oproti GAAP číslům.

Pod pokličkou …

Nic se neděje bezdůvodně. Když vidím non-GAAP čísla, vždy hledám příčiny jejich zveřejnění a skutečný výsledek hospodaření.  Podívejte se pod pokličku, najděte si skutečné hospodářské výsledky. Firmy většinou zveřejňují převodový můstek mezi GAAP a  non-GAAP výsledky. Podle toho pracujte s akcií.

Peníze nebo cukrátka

Chodíte s dětmi do cukrárny? Nebo na pouť? Určitě znáte ty rozzářené oči, tu touhu ochutnat vše. Zařádit si na všech atrakcích. A určitě znáte i nepříjemné následky …. Touha už už inkasovat dividendy u některých začátečníků mi připomíná právě ty rozzářené dětské oči.

Výběr firem je obrovský, stejně jako v cukrárně nebo na pouti. Ale my musíme, na rozdíl od dětí, zachovat klid a rozvahu. Investování miluju. Je to bezvadný byznys, postavený na racionálním uvažování. Než se nadchnete pro konkrétní akcii, pořádně si prostudujeme firmu. Podíváme se pod kameny, za buk i pod pokličku. Díky tomu dosahujeme výborných výnosů.

Základem jsou vědomosti

? Budujte vzdělání. Nezapomeňte, že je obrovský rozdíl něčemu opravdu rozumět, nebo jenom něco odpapouškovat.

Od toho je tady Kurz Ziskové akcie Basic, který vám dává plný přístup do diskuzního fóra, kde probíráme naše obchody. Hodnotíme zde firmy, dividendy, budujeme pasivní příjem.

Kurz Ziskové akcie Basic vás dostane mezi lidi, kteří těží z výsledků amerických firem pěkný balík peněz. Naučíte se vidět zmíněný rozdíl mezi GAAp a non-GAAP výsledka další věci. Naučíte se vše potřebné, jak s pár korunami  získat pasivní příjem, jak zabezpečit vlastní rodinu i jak vybudovat skutečné bohatství, které budou užívat i vaši potomci.

Zdarma si můžete stáhnout můj ebook a podívat se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

EBOOK ZDARMA
ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů