Akcie: Trump a poučení pro psychlogii investorů

Výsledek amerických prezidentských voleb je jedna věc. Druhá věc – mnohem důležitější pro investory – je to, jaká si lze z nich vzít ponaučení pro vlastní přístup k investování.

Zde je pár bodů:

 1. Nevěřte předpovědím. I předpovědi sami jsou ovlivňovány přáním autorů těchto předpovědí. Skutečnou roli hrají fakta, ne vzdušené zámky či „pro forma“ čísla. Nebuďte přesvědčení, že se něco stát „musí“. Nebo že se to naopak stát „nemůže“.
 2. Změna je život a na nová fakta je třeba reagovat. Žádný, byť sebevyvinutější a odzkoušený model není schopen garantovat správnou předpověď. Naopak, čím více jsou autoři přesvědčení a neomylnosti modelu, tím spíše spláčou nad výdělkem.
 3. Lidé jsou extrémní optimisté, zejména pokud jde o vlastní pozice a výsledky. Jak jinak by se mohly tři čtvrtiny lidí považovat za nadprůměrné řidiče? Mějte to na paměti.
 4. Lidé primárně čtou nebo poslouchají jen to, co je utvrzuje v jejich vlastních názorech. Zbytek, který se nevejde do jejich škatulky, ignoruji. V případě nesprávného výsledku každý hledá příčiny jinde, jen ne u sebe. Něco ve stylu „kdo mohl tohle tušit?“, „To jsem přece nemohl vědět…“. Zároveň je po bitvě každý generál.
 5. Na každou událost lze pohlížet z více pohledů. Klasikou je již poloplná nebo poloprázdná sklenice.
 6. „Vím, že nic nevím“. Nikdo nemůže vědět vše a je třeba si toho být vědom.

 

Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

 • – Růstové akcie
 • – Dividendové akcie
 • – Tajné informace
 • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

 • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
 • jak získat pasivní příjem z dividend
 • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
 • a mnoho dalšího
 • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a začněte ihned pracovat na svém bohatství!

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *