Spotify se chystá na burzu – ale vzhůru nohama

Společnost Spotify (kterou, jak se domnívám, není třeba moc představovat) se podle dostupných informací chystá na burzu. Tato společnost přitom obrací zaběhnuté zvyky uvádění akcií na burzu vzhůru nohama.

Uvedení akcií na finanční trhy bude totiž s velkou pravděpodobností probíhat za zcela jiných podmínek, než tomu bylo u drtivé většiny podobných případů. Včetně nedávné emise akcií společnosti Snap.

O co by mělo jít? Nepůjde o klasické IPO. Nebudou se emitovat žádné nové akcie, nebude se porovnávat tržní cena akcie s cenou IPO apod. Společnost pouze udělá listing svých akcií na světových burzách a hned se s nimi bud emoci začít obchodovat.

Pokud společnost nepotřebuje nutně novou hotovost, je to dobrý krok. Nerozředí se podíly stávajících akcionářů, firma ušetří na poplatcích investičním bankám apod.

Pokud tento způsob emise uspěje, dost možná ho v budoucnu zvolí i další velké společnosti, které jsou dosud soukromé a o jejich IPO se již nějakou dobu spekuluje (Uber, Airbnb apod..)

Kapitalizace společnosti je odhadována na 10 miliard dolarů (při očekávaných tržbách na úrovni 6 miliard USD).

Krátké představení společnosti:

Společnost Soptify je švédská společnost nabízejí přístup online přístup k hudbě. Za poplatek 10 dolarů měsíčně má uživatel přístup k prakticky neomezenému výběru. Takovýchto platících uživatelů je kolem 50 miliónů pro srovnání – u společnosti Apple podobnou služby využíván 20 miliónů lidí).. To odpovídá ročním tržbám 6 miliard dolarů.  Dalších 50 miliónů uživatelů využívá službu zdarma za cenu sledování reklamy.

 

Závěr:

Společnost mám na wacthlistu

Budujte vzdělání, abyste neskočili na mediální bubliny. Od toho je tady Finakademie.

Jedna z cest je investovat do fundamentálně zdravých akcií vyplácejících zajímavé dividendy. Pokud vás zajímá, jak tyto fundamentálně zdravé akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • Jak funguje IPO
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a začněte ihned pracovat na svém bohatství!

 

 

 

 

 

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů