Problém investora? Vlastní EGO.

Vývoj na finančních trzích nemusí být hlavním nepřítelem investora. Tím často bývá jeho vlastní ego.  Investoři, kteří dosáhli velkých úspěchů, si často začínají myslet, že se nemohou splést.

Ještě častěji než individuálním investorům (ti se starají o vlastní peníze), se toto stává správcům fondů, zejména hedge fondů. Tím hůře pro individuální investory, kteří jim svěřili do správy velké peníze – vždyť jenom v hedge fondech mají investoři zainvestováno více než 3 bilióny dolarů. O podílových fondech ani nemluvím, tam je také uloženo velké množství finančních prostředků.

Zároveň velká většina z nich v poslední době nepřekonává index S&P 500. Důvod? Víra ve vlastní neomylnost. Neexistují jednoduché postupy, včetně Greenblattovy magické formule, které od roku 2009 nefunguje. Přitom sám na ní postavil vlastní hedge fond…

Navíc správci podílových fondu někdy i zakládají vlastní entity, do kterých kupují ty nejzajímavější investice místo aby je kupovaly do podílových fondů učených drobným investorů. Viz článek z minulého týdne o skandálu ve společnosti Fidelity Investments, přes jejíž fondy investují desítky milionů drobných investorů.

Pokud drobní investoři nezpychnou, budou dělat analýzy akcií (či jiných instrumentů) poctivě a nezpychnou, mají slušnou šanci dosahovat lepších výsledků než řada těchto správců peněz.

Hlavní je poučit se z vlastních chyb, najít jejich příčinu. Neomylný není nikdo.

Stáhněte si zdarma publikaci Ziskové akcie, kde se dozvíte víc.

 

EBOOK ZDARMAZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a začněte ihned pracovat na svém bohatství!
Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *