Opce+akcie: Peníze navíc, pasivní příjem v praxi

Představte si, že dostanete zaplaceno za „nic“. Představte si, že dostanete zaplaceno za to, že chcete koupit nějaké akcie – a třeba je nakonec ani nekoupíte. Představte si, že máte akcie – máte pasivní příjem z dividend. A k tomu navíc i další zisky z toho, že tyto akcie jste ochotni za vyšší cenu prodat.

Pasivní příjem dvojnásobně

Pasivní příjem si 90% lidí představuje jako něco nemožného, nadpozemského, nedosažitelného. Přitom realita je taková, že 4x ročně dostáváme peníze, aniž bychom hnuli prstem – firmy, jejichž akcie držíme, nám posílají dividendy. To jsou naše podíly na zisku, aniž bychom my sami hnuli prstem.

A k tomu si můžeme pasivní příjem z dividend umocnit dvěma způsoby: Když chceme koupit akcie, můžeme místo nákupního příkazu dostat peníze za tzv. výpis opce. Dostaneme zaplaceno za ochotu akcie koupit – sami si určíme cenu, za kterou jsme ochotni akcie koupit. Pokud se cena realizuje, máme peníze za výpis opce a máme i akcie. Pokud se cena na trhu nerealizuje (akcie za tu cenu nikdo neprodává), máme pořád peníze z výpisu opce!

Jde to i na druhou stranu

A co v případě, že akcie máme, a kasírujeme tučné dividendy? I zde dokážeme vyždímat navíc další peníze : výpisem tzv. call opce.  Princip je jednoduchý. Prostě si stanovíme cenu, na které bychom byli ochotni naše akcie prodat – a tam místo prodejního příkazu vypíšeme call opci.  A inkasujeme další extra peníze

Pasivní příjmy trojího druhu

Takže si to – s kapitánem Exnerem – shrneme. První pasivní příjem je z akcií, když čtyřikrát ročně na našem účtu přistanou podíly ze zisku firem (dividendy). Když chceme získat nějaké akcie, místo nákupu vypíšeme put opci – to je další příjem za pár kliknutí do platformy. Když akcie držíme, můžeme je za peníze nabídnout k prodeji – výpis call opce. Opět pár kliknutí do platformy

Jak na to?

Mapu k pokladu přímo před sebou: Určitě si nenechejte ujít nedělní webinář s Honzou Dvořákem. Honza po roce otevírá kurz (a pozor, pouze jednou ročně, právě nyní v neděli !),kde ukáže, jaké akcie chceme do portfolia. K tomuto kurzu vám dám zdarma návod, jak váš pasivní příjem zvýšíte – ukážu vám, jak na akcie vypisuju put a call opce.

Na nedělní webinář se přihlašte zde a hlavně včas doražte – maximální bonusy pro sebe získáte totiž pouze na živém vysílání!

Ať se daří

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *