Nejpodceňovanější analýza

O fundamentech a pohledech na různé společnosti jsme si toho řekli již hodně. Mají svá jasně dané pravidla a přístupy.

O čem s ale moc nemluví je pohled na psychiku investora. Ano, psychika hraje roli nejen o traderů, ale i u investorů. Nemám na mysli psychologickou analýzu chování investorů na trzích (analýzu sentimentu), mířím na psychologickou analýzu samotného investora. To je z mého pohledu nejvíce podceňovaná analýza na finančních trzích.

Emoce vstupují do hry, ať už si to připustíme, či nikoliv. Nejsme roboti. Co se týče emocí – investor si musí odpovědět na to, jak se bude cítit v případě různých scénářů vývoje. Ty jsou v zásadě dvai:

  1. Investici se bude dařit dobře – tady bude evidentně spokojen
  2. Investici se povede špatně – ustojí to psychicky? Nebude si vyčítat, že neměl do této pozice vůbec vstupovat?

Pokud měl finanční prostředky pouze na jednu investici (akcii), bude po očku pořád sledovat i tu druhou nebi nikoliv?

Vyřešení finanční a zejména emoční části je na každém investorovi. Tu si v sobě musí primárně vyřešit každý sám.

S finanční částí pomoci můžeme. Od toho je tady Kurz Ziskové akcie Basic, který vám dává plný přístup do diskuzního fóra, kde probíráme naše obchody. Hodnotíme zde firmy, dividendy, budujeme pasivní příjem.

Kurz Ziskové akcie Basic vás dostane mezi lidi, kteří těží z výsledků amerických firem pěkný balík peněz. Naučíte se vše potřebné, jak s pár korunami získat pasivní příjem, jak zabezpečit vlastní rodinu i jak vybudovat skutečné bohatství, které budou užívat i vaši potomci.

 

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů