Akcie Naspers

Před týdnem jsem se díval na akcie společnosti Tencent a slíbil, že ukáži, jak je koupit za cenu menší, než je cena na burze. Trik je jednoduchý – stačí koupit akcie společnosti, která vlastní zhruba třetinový podíl. Tržní kapitalizace této společnosti je totiž menší než tržní kapitalizace drženého podílu (nemluvě o dalších aktivech).

Elegantní a jednoduché.

Vlastníkem tohoto podílu je společnost Naspers. Proč o tom mluvím? Protože toto je příklad pro zvláštní ocenění akcie probírané minulý týden v kurzu Ziskové akcie.

Další aktiva a podíly držené společností Naspers ještě zlepšují poměr hodnota / cena. Vždyť drží například 15% podíl v největším indickém online obchodníkovi, drží téměř 30% podíl v ruské firma mail.ru (provozovateli ruské obdoby facebooku).

Podotýkám, že Naspers je jihoafrická společnost, ve Spojených státech se obchodují její ADR.

Proč o tom mluvím? protože akcie není nutné oceňovat výhradně an základě P/E, EPS apod. – není to jediná metoda oceňování akcií. Někdy se hodí ocenění na základě aktiv. 

 

Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a začněte ihned pracovat na svém bohatství!

 

 

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *