Když červená znamená „pomalu se rozjíždějte“

Minulý pátek a včerejšek – pro nás, investory, je to nádherný vývoj ceny akcií. Nemám na mysli lidi, kteří spekulovali na pokles, ale dlouhodobé investory, kteří mají volné finanční prostředky na nákup akcií.

Ještě lépe takové investory, kteří vyhledávají dividendový výnos.

Minulý týden:

Včerejšek:

O 10% víc + dividendy

Podkladový business a hodnota společností se sotva změnila. Zato se téměř skokově změnilo ocenění firem. Akcie ExxonMobil nebo třeba J&J klesly o desetinu. V porovnání s dobou před dvěma týdny stoupl jejich dividendový výnos o stejnou desetinu a akcie jsou nyní o to atraktivnější.

Kdo koupil akcie dnes místo ve čtvrtek, získal o 10 % více akcií a adekvátně vyšší dividendy.

Jak jsem ukazoval na podzim ve webináři, pro investory držící tyto akcie stojí za zvážení sednout si na ruce a nedělat nic. Výše dividend nereaguje na cenu akcie, ale je primárně určována dividendovou politikou firmy.

Takže: pro dlouhodobé investory není důvod k panice. Naopak. Přístup k dividendám je levnější než před pár dny.

Kdy bude konec poklesu? Nevím, nemám křišťálovou kouli. Proto se vyplatí investovat postupně a dodržovat postupy, které jsme probíráme v našem kurzu.

Pasivní příjem z dividend a výnosné portfolio za to stojí.

 

? Jak? nebojte se, zbavte se obav, postupujte krok za krokem. Budujte vzdělání. Nezapomeňte, že je obrovský rozdíl něčemu opravdu rozumět, nebo jenom něco odpapouškovat.? Nenechte si proklouznout mezi prsty podíl na rozdělovaných stamiliardách dolarů.

Zdarma si můžete stáhnout můj ebook a podívat se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů