Je čas být aktivní investor

Slovem „aktivní“ nemám na mysli každodenní obchodování na burze. Mám tím na mysli aktivní vyhledávání dlouhodobých investičních příležitostí a nespoléhání se na slepé kopírování indexů. Proč? To přesně ukazuje následující graf:

AktivniPasivniFondy

Graf ukazuje množství peněz valící se do indexových fondů. Tyto fondy mají striktně danou politiku – kopírují akciové indexy. To znamená, že nakupují zejména akcie největších firem, a to bez ohledu na jejich ocenění.

Pro investování do dividendových akcií je to vlastně i „malé bezvýznamné plus“. Ne, že bych byl rád, že díky tomu je akcie například Cisco dražší. Je to proto, že jestliže i přes to mi daná akcie dokáže přinést zajímavý dividendový výnos, ukazuje to silnou cash flow pozici dané společnosti. Jestliže cena akcie takové společnosti klesne – ale fundamenty se zásadně nezmění a výše dividendy zůstane zachována – nebudu to řešit.

K tomu je to ještě plus pro investování do menších růstových akcií. Ty jsou mimo dosah velkého objemu kapitálu jenom proto, že jsou menší. To znamená, že tento segment představuje ideální skupinu pro výběr akcie.

Na trhu jsou dokonce i akcie, které jsou svoji tržní kapitalizací větší, než třeba 10-15 komponent indexu S&P500 a přesto nejsou jeho součástí.

Zařazení takové akcie do indexu S&P 500 by byl příjemným bonusem. Akcie jedná takové společnosti jsem nedávno nakoupil.

Opravdu je vhodný čas stát se aktivním investorem a své akcie vybírat sám na základě vlastní analýzy.
Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMAZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

 

Kompletní know-how formou Online kurzu najdete zde.

 

 

 

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *