IPO Dropboxu

IPO akcií společnosti Dropbox bylo největší za poslední rok, od emise akcie firmy Snap. Cena IPO byla 21 dolarů, zájem byl 25x větší než nabídka. To zvedlo ceny nad očekávanou cenu 18-20 dolarů.

Otevírací cena byla 29 dolarů, denní maximum 31,60 USD, denní minimum 27,84 USD. Závěrečná cena 28,48 USD znamená kapitalizaci celé společnosti 12,4 miliardy.

Páteční vývoj ceny akcie je zde:

Jako finančně nezainteresovaný pozorovatel jsem na další vývoj zvědav.

Jak se ponořit do čísel a něco takového rychle vyhodnotit? Od toho je tady Kurz Ziskové akcie Basic, který vám dává plný přístup do diskuzního fóra, kde probíráme naše obchody. Hodnotíme zde firmy, dividendy, budujeme pasivní příjem.

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů