Finanční gramotnost: První milion v 30ti letech

Cesta k prvnímu milionu může být snadná. Stačí pochopit podstatu dvou slov: Finanční gramotnost. Když pochopíte principy finanční gramotnosti, pochopíte zkrátka pravidla hry milionářů.

Ve školách se to ošem neučí, tam se dozvíte tak maximálně o kreditní kartě, hypotéce a stavebním spoření. Ale ruku na srdce: Jsou učitelé milionáři? Odpověď známe všichni, včetně učitelů.

Malý test na začátek

Zkuste si přestavit výdaj, který máte velmi často. Třeba pivo 🙂 Zajdeme „na dva kousky“? OK, to máme v levné hospodě za dvě pivka celkem 40 kaček. Jak říkám, v levné hospodě.

Spočítejte si, kolik propijeme za 10 roků, když dáme „dva kousky“ jen třikrát týdně.  A což takhle krabička „hřebíků“ jednou týdně? Nebo „hambáč“ na závěr šichty?

Za 10 let vás tato suma překvapí….  Je to suma, která vám během těch deseti roků mohla vydělat malé jmění. To uvidíme na příkladu v online kurzu zdarma.

Bohatí to dobře vědí

Bohatí lidé vnímají finanční gramotnost jako samozřejmost. Stejně jako čtení, psaní nebo počty. Umí používat pravidla finanční gramotnosti v praxi, v běžném životě. O takových lidech se říká, že na co sáhnou, to bude zlaté.

Bohatí uvažují v dlouhé perspektivě, ne jen „do víkendu“ nebo „do Vánoc“. Zvykněme si přemýšlet o tom, co nám dnešní „dvacetikačka“ může vynést za 10, 20 nebo 40 roků …

Bohatstí se buduje postupně. Cesta k milionům může začít s pár drobnými v kapse, ovšem s finanční gramotností v malíčku. Je to pravda. Podívejme se na příklad Warrena Buffetta

Příklad: Warren Buffett

Jeden z nejbohatších lidí planety, Warren Buffett, je ikona investování. Je to člověk, který je přímo zosobněním finanční gramotnosti. Warren Buffett začínal od píky. Naučil se používat postupy bohatých lidí, získal potřebné dovednosti. Podívejte se, jak se Buffettův majetek vyvíjel:

  • 20 000 ve 20 letech
  • 1 milion ve 30
  • 25 milionů ve 40
  • 350 milionů v 50
  • 3,8 miliardy v 60
  • 36 miliard v 70
  • 55 miliard v 80
  • 86 let pro Warrena Buffetta znamená 73 miliard

Jak získat první (a další) milion?

Tento měsíc startuje náš kurz, kde si budeme zdarma ukazovat postupy milionářů.

Uvidíte, jak z 20 koruny můžeme udělat 5 nebo 17 milionů. Uvidíte, jak aplikování pravidel finanční gramotnosti zvýší naše příjmy a náš majetek. Cesta, jak se dostaneme ke skutečnému bohatství, startuje už za 18 dnů !

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *