Buffettův dopis akcionářům a výdělek na změně daní

Koncem roku byla schválena Trumpova daňová reforma. Před pár dny publikoval W. Buffett svůj pravidelný roční dopis akcionářům. Jeho celé znění je k dispozici zde.

Vypíchl bych z něj pár věcí:

  1. Zdůrazňuje, že není dobré investovat za každou cenu. Investice se musí vyplatit.
  2. Vysvětluje, proč neinvestuje na dluh.
  3. Zdůvodňuje, proč čistý zisk společnosti Berkshire Hathaway bude od letošního roku mnohem volatilnější než dosud. Platí to pro všechny společnosti.
  4. Uvádí, že díky Trumpově daňové reformě pro rok 2018 a další společnost Berkshire Hathaway vydělala již za rok 2017 na poklesu daní jednorázově více než 28 miliard dolarů. Cituji: „Thus, upon the enactment of the TCJA, we included a net income tax benefit in our 2017 earnings of approximately $28.2 billion“

Pokud je vám to číslo povědomé, tak vězte, že podobné číslo, kolik Berkshire Hathaway vydělá na daňové reformě, jsem uváděl ve svém článku z dubna loňského roku.

 

Jak něco takového odhalit? Od toho je tady Kurz Ziskové akcie Basic, který vám dává plný přístup do diskuzního fóra, kde probíráme naše obchody. Hodnotíme zde firmy, dividendy, budujeme pasivní příjem.

Kurz Ziskové akcie Basic vás dostane mezi lidi, kteří těží z výsledků amerických firem pěkný balík peněz. Naučíte se vše potřebné, jak s pár korunami získat pasivní příjem, jak zabezpečit vlastní rodinu i jak vybudovat skutečné bohatství, které budou užívat i vaši potomci.

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů