Akcie začaly rok 2018 pěkným růstem

Minulý rok 2017 byl prvním rokem v historii, kdy americké akcie rostly v každém kalendářním měsíci daného roku.  I leden 2018 začal hodně do zelena. Vždyť index S&P500 vzrostl o 4,2 %, NASDAQ100 o 5,7 %, německé akcie posílily o 2,5 %, francouzské o 3,9 %, japonské o 3,9 %, čínské o 4,8 % a tak bych mohl pokračovat.

Opět (stejně jako před rokem či dvěma) tak dostávám řadu otázek, kdy už přijde ten dlouho očekávaný velký krach na burze. Po pravdě odpovídám, že nevím. Ale vím jedno, že čekání na něj je historicky nejhorší investiční strategie.

Samozřejmě, akcie nerostou soustavně. Poklesy a korekce k nim patří. Čistě statisticky vzato, 5% pokles cen akcií nastává každé 3-4 měsíce, 10% pokles můžeme očekávat během každého roku. Pokles o pětinu nastává zhruba jednou za 3-5 let a v tomto roce je čas na záporný výnos akcií, který se statisticky dostavuje 1x za 4 roky. Pokud k takovému poklesu dojde letos, nic se neděje, vše dál „jede podle plánu“ a nemá cenu panikařit.

Co to znamená? Akcie – pokud nedoje k významné dlouhodobé změně fundamentů společnosti nebo oceněni akcie – držet dlouhodobě (i přes pád 2008/2009) a v případě zajímavých cen podložených fundamenty zvážit dokoupení.

Skutečný vývoj za posledních 40 let, jsou na ně vidět i všechny krize.

? Zbavte se obav, postupujte krok za krokem. Budujte vzdělání. Nezapomeňte, že je obrovský rozdíl něčemu opravdu rozumět, nebo jenom něco odpapouškovat.? Nenechte si proklouznout mezi prsty podíl na rozdělovaných stamiliardách dolarů.

Zdarma si můžete stáhnout můj ebook a podívat se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

EBOOK ZDARMA
ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů