Akcie: Trump a Fed

D. Trump postupně jmenuje ministry své vlády. Jeho moc ale sahá dále. Krátce po zvolení Donalda Trumpa jsem psal, že J. Yellen nemá moc velké šance na to, aby byla v roce 2018 jmenována do čela Fedu i na další funkční období. Na tomto svém názoru nic nemění. Pouze se v tomto článku zaměřím na to, co dalšího ve vedení Fedu může D. Trump ještě ovlivnit. Některé kroky může dokonce udělat ještě přes výše zmíněným termínem.

O co jde?

O to, že v žádném ze zákonů není uvedeno, že Fed musí být nezávislý na vládě. Je to jen zvyk a tradice. I když anglo-saské země ctí zvykové právo, není nepřekročitelné.

K tomu ještě připočtěte fakt, že dvě místa ve vedení Fedu jsou neobsazena. Tam může D. Trump nominovat své lidi hned a s republikánskou převahou s Kongresu by s jejich schválením neměl být problém. Může tak rychle a jednoduše ovlivnit politiku Fedu, i když to budou „pouze“ řadoví členové vedení.

V roce 2018 pak bude na něm, koho jmenuje do čela Fedu a koho zástupcem – tato místa se uvolní.

Změny budou velké. Jak to ovlivní ceny akcií? Jeho prorůstová politika spíše než celek pozitivně ovlivní vybrané segmenty (ať už rychlejším růstem nebo menším propadem).

 

Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a začněte ihned pracovat na svém bohatství!

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *