Akcie: Trik, který vydělal +106.476 Kč navíc

Představte si, že chcete koupit nějakou akcii. Čekáme zpravidla na cenu – čekáme, až cena akcie klesne tam, kde chceme kupovat. Ale co třeba dostat zaplaceno už za to, že akcii chceme koupit?

Příjem +106.476 Kč navíc

Existuje jednoduchý způsob, kterým inkasujeme peníze i za to, že chceme akcie koupit.  Na portfoliu tak loni vzrostl příjem o 106.474 Kč. V čem je vtip? Místo nákupního příkazu zadáme do trhu put opci. Na ceně, kde chceme akcii koupit.

Podívejte se , jak to funguje v praxi, příklad je Exxon Mobil a nákup za 80 USD. Kolega, opční obchodník Martin Kopáček, popisuje postup v jedné části jeho opčního kurzu:

100.000 je fajn, tak proč si nejít rovnou pro milion?

Výpis put opce je jednoduchý. Možnost vyždímat z trhu dalších +106.476 Kč je velmi příjemná. Takto postavený nákup akcie je totiž win-win pro vás vždy: vždy máte v kapse peníze za výpis opce. Místo čekání na pokles ceny rovnou vyděláváte.

V neděli 29.4. ve 20:00 bude opční postupy kolega Kopáček ukazovat na online webináři. Doporučuji shlédnout a přiučit se. Získat navíc přes 100.000 korun, to stojí za zamyšlení.  A proč nejít rovnou pro milion?

 

Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře
  1. Petr napsal:

    Přes kterého brokera je nejvýhodnější provádět obchody ?

    Děkuji
    Petr

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů