Akcie: Trhy celý rok rostou. Co je žene vzhůru?

Mluvím o akciových trzích ve Spojených státech. Akciové trhy celý rok rostou, a to bez výraznější korekce.Jak je to možné? Vždyť v médiích moc optimistických zpráv nenajdeme, spíše řadu pesimistických. Nejen „permanentní medvědi“, ale i střízliví ekonomové vidí, že americká ekonomika sice jede na plné obrátky, ovšem stále žije z peněžních injekcí kvantitativního uvolňování.

Optimismus ve statistice

Přitom ceny akcií jsou tlačeny vzhůru fundamenty. Jakými?

Nejde jenom nízkou inflaci, stále nízké (i přes první kroky směrem vzhůru) nízké úrokové sazby.  Jedním z hlavních důvodů je optimismus. Jaký konkrétně?

Devět z deseti výrobních společností je optimistických ohledně dalšího vývoje – a to jedvacetiletý rekord. Slovo „výrobních“ je důležité.

Gallupův index investorského optimismu je na 17-ti letých maximech. I když tady bych se obával optimismu ala dot.com bublina (její vrchol měl na jaře 17. výročí). Týdenní index ekonomické důvěry je rok v kladných hodnotách (když od roku 2008 byl většinu času v mínusu).

Rostou i hodnoty Michiganského indexu sentimentu spotřebitelů nebo indexu optimismu malých společností.

Index IBD/TIPP se poprvé za 12 let drží 12 měsíců po sobě v kladných číslech.

Maxima jsou posouvána, akcie držím

Výsledkem toho všeho je opakované dosahování historických maxim americkými akciovými trhy. Navíc objemy nezainvestovaných peněz držené podílovými fondy lze také vnímat jako pozitivní signál.

Nic z toho samozřejmě negarantuje soustavný růst akciových trhů. Pokud dojde k významnému propadu, rád přikoupím. Akcie jako dividendové investice zatím budu držet.

Stáhněte si zdarma publikaci Ziskové akcie, kde se dozvíte víc.

EBOOK ZDARMAZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a začněte ihned pracovat na svém bohatství!
Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů