Akcie: jak předpovídat vítěze snížení daní

Pokud se D. Trumpovi podaří prosadit snížení daně ze zisků firem, vydělají na tom všechny americké společnosti – jich budoucí zisky se budou danit menší sazbou daně.  Je tu ale jedna skupina, která si na tom obratem doslova namastí kapsu a nebude muset čekat na budoucí roky.

Jde o firmy, které mají v rozvaze velké čisté odložené daňové závazky. V principu jde o to, že díky určitým legálním účetním postupům (například urychlené odepisování) lze odložit platbu daně do budoucna.

Současná sazba daně z příjmu společností je ve spojených státech 35 procent. Kdyby klesla například na 25 procent (což je pokles o 29 %). O uvedených 29 % by společnosti snížily i odložené daňové závazky, což by se promítlo do růstu vlastního kapitálu a tedy i poklesu poměru. P/B.

Přikládám graf, jak by se snížení sazeb projevilo na účetní hodnotě Buffettovi společnost Berkshire Hathaway. Ta totiž má odloženou daň na konci minulého roku ve výši přes 60 miliard dolarů (hlavně díky nezaúčtovanému zhodnocení akcií držených v portfoliu a zrychleným odpisům ve vlastněných společnostech). Z toho pro tyto účely je využitelných cca 50 miliard.

defferredtaxbh

Pokud uvidíte firmy, jejích akcie od zvolení D. Trumpa nadprůměrně rostly, podívejte se, zda to mimo jiné není i odloženou daní. Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se
Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

 • – Růstové akcie
 • – Dividendové akcie
 • – Tajné informace
 • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

 • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
 • jak získat pasivní příjem z dividend
 • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
 • a mnoho dalšího
 • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a začněte ihned pracovat na svém bohatství!
Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře
 1. Radek napsal:

  Parádní graf 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *