Akcie: Deere rozšířil svoje hřiště

Deere je globální hráč v oblasti zemědělské techniky. Stroje a zařízení znají i čeští zemědělci. Deere nedávno dokončil převzetí firmy Wirtgen Group, která vyrábí techniku pro budování silnic a dálnic. Tím se Deere „dere“ do další oblasti. Dělá dobře?

Války mají vítěze

Obchodní válka mezi USA a Čínou přináší nová cla. Taky požadavky na výrobu přímo v USA. Znamená to, že hodně firem najednou získá zakázky, které jim dosud „přebíral“ dovoz či přímá konkurence levnějších Číňanů. Pro Deere to znamená rozšíření možností do oblastí, kde dosud příliš neuspěla.

Nové území

Deere dosud měl největší příjmy ze zemědělské techniky (70% příjmů). Teď nově bude získávat příjmy i z budování silnic a dálnic. Tím firma posílí a stabilizuje svoje zdroje cash-flow. Bude to kompenzovat pokles tržeb, které Deere pocítil po poklesu cen komodit ve světě, kdy zemědělci omezili v důsledku horších tržeb také rychlost obměny technického parku.

Příjmy ze stavebnictví a z lesnického sektoru u Deere představovaly podle zprávy z roku 2017 celkem 18% příjmů firmy. Nyní, po akvizici Wirtgen Group, čeká vedení firmy nárůst tržeb z této oblasti.

Graf a technická analýza

Za poslední roky jsme se dočkali masivního růstu. Cena akcie ale prochází korekcí, což je pro mnohé investory lákavé. Mohou kupovat levněji, než před pár týdny. V grafu (zdroj: Stockcharts.com ) vidíme několik korekcí.

RSI indikátor v horní části ukazuje, že aktuálně není akcie hodnocena z hlediska technické analýzy jako drahá. Pamatujte, že pro nás, investory, je grafická analýza pouze podpůrná!

Pasivní příjem z aktivit Deere

Dividenda aktuálně činí cca 1,6%. Vyplácí se 4x ročně, nejbližší výplata dividendy bude již 1. května. Firma zaměstnává přes 60.000 lidí, růstu optimismu napomáhá kromě akvizice Wirtgenu také obecná shoda analytiků k nákupu akcií. Důvodem je i uvedený aktuální pokles ceny, kdy se pro mnohé investory Deere jeví jako levná.

Samozřejmě, než se dáte do nákupu, je nutné si v klidu pečlivě prohlédnout všechna kritéria – tak, jak je probíráme v kurzu Ziskové akcie.

Stáhněte si zdarma publikaci Ziskové akcie, kde se dozvíte víc.

EBOOK ZDARMAZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudujeme penězovod, který zabezpečí i naše potomky
  • jak získáme pasivní příjem z dividend
  • jak vybudujeme s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a získejte přístup ke kompletnímu návodu, jak budujeme bohatství
Jan Dvořák
Jan Dvořák
Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů