Akcie Naspers

Před týdnem jsem se díval na akcie společnosti Tencent a slíbil, že ukáži, jak je koupit za cenu menší, než je cena na burze. Trik je jednoduchý – stačí koupit akcie společnosti, která vlastní zhruba třetinový podíl. Tržní kapitalizace této společnosti je totiž menší než tržní kapitalizace drženého podílu (nemluvě o dalších aktivech).

Elegantní a jednoduché.

Vlastníkem tohoto podílu je společnost Naspers. Proč o tom mluvím? Protože toto je příklad pro zvláštní ocenění akcie probírané minulý týden v kurzu Ziskové akcie.

Další aktiva a podíly držené společností Naspers ještě zlepšují poměr hodnota / cena. Vždyť drží například 15% podíl v největším indickém online obchodníkovi, drží téměř 30% podíl v ruské firma mail.ru (provozovateli ruské obdoby facebooku).

Podotýkám, že Naspers je jihoafrická společnost, ve Spojených státech se obchodují její ADR.

Proč o tom mluvím? protože akcie není nutné oceňovat výhradně an základě P/E, EPS apod. – není to jediná metoda oceňování akcií. Někdy se hodí ocenění na základě aktiv. 

 

Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

 • – Růstové akcie
 • – Dividendové akcie
 • – Tajné informace
 • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

 • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
 • jak získat pasivní příjem z dividend
 • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
 • a mnoho dalšího
 • vstupte do Online kurzu Ziskové akcie a začněte ihned pracovat na svém bohatství!

 

 

 

Jan Dvořák

Jan Dvořák

Jan Dvořák je uznávaný odborník na fundamentální analýzu akcií a globální makroekonomickou analýzu. Je zakladatelem portálu proinvestory.cz, který je v současné době jedinečným projektem na české scéně. Mezi jeho čtenáře patří investiční profesionálové z bankovních domů, soukromí obchodníci, ale i lidé, kteří teprve s investováním nebo obchodováním na finančních trzích začínají. Při investování na kapitálových trzích zaměřuje se na akcie středních firem, včetně komoditních.

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.